Dozownik z lejem zasypowym o elastycznych ściankach

Zmieniające się właściwości sypkich i proszkowych produktów oznaczają konieczność stosowania specjalistycznych dozowników, które pilnują właściwego podawania produktu na ślimak dozujący. Produkty trudno płynące i zbijające się mogą zostać naruszone przez mechanizm mieszania wewnętrznego, w efekcie doprowadzając do powstawania mostków i kominów.

Dokładne dozowanie dowolnych substancji sypkich bez uszkadzania ich

Ścianki wszystkich dozowników Hethon są masowane od zewnątrz specjalnymi łopatkami. Zapewnia to przepływ produktu bez uszkadzania go przez ramiona mieszające lub mieszadła wewnątrz leja. Zapewnia to optymalne napełnienie ślimaka dozującego i optymalną wydajność wolumetryczną dozowania.

W przypadku urządzeń wolumetrycznych wydajność można regulować za pomocą przemienników częstotliwości, a w przypadku ciągłego lub wsadowego dozowania grawimetrycznego stosowany jest zaawansowany układ sterowania z ważeniem.

Modele dozowników Hethon serii 40, 50, 60, 70 oraz 80 są dostępne w wersjach z lejem zasypowym w wykonaniu standardowym, z dopuszczeniem FDA, antystatycznym lub odpornym na chlor i mogą obsłużyć wydajności z dowolnego zakresu od 150 do 32 000 litrów na godzinę.

Dozowniki Hethon znajdują zastosowanie w branży ceramicznej, chemicznej, ochrony środowiska, spożywczej, lakierniczej, farmaceutycznej, tworzyw sztucznych i gumy.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • rozwiązanie dla każdego procesu dozowania
  • brak mieszania wewnętrznego mogącego przyczynić się do pogorszenia jakości dozowanej substancji
  • bardzo łatwe i szybkie czyszczenie
  • niskie zużycie energii i długi okres eksploatacji
  • Atestowany do pracy w strefie 21
Firma Hethon to producent urządzeń do przenoszenia substancji sypkich, które pozwalają dozować (zarówno w trybie objętościowym jak i grawimetrycznym) materiały o różnych charakterystykach.