Dezintegrator laboratoryjny

Innowacyjne firmy z branż spożywczej, chemicznej i tworzyw sztucznych, które chcą odnieść sukces, potrzebują niezawodnego sprzętu do mieszania i aeracji, który pozwoli wytwarzać powtarzalne pianki o wysokiej jakości.   Do opracowania nowych produktów i procesów w tych branżach wymagane są urządzenia laboratoryjne wyposażone w funkcje typowe dla maszyn produkcyjnych, takie jak automatyczne dozowanie gazu i precyzyjna kontrola zmiennych procesowych. Tylko wtedy możliwe będzie uzyskanie powtarzalnych rezultatów.  Prezentowane jest urządzenie laboratoryjne służące do opracowywania nowych procesów, które będą następnie przenoszone na poziom skali produkcyjnej.

W pełni automatyczny aerator/generator piany dla Twojego laboratorium

Urządzenia Pico-Mix firmy Hansa Mixer są dostępne w dwóch odrębnych wariantach, w wersji przeznaczonej dla przemysłu spożywczego oraz w wersji dla innych branż takich jak tworzywa sztuczne i wyroby chemiczne. Maszyny zasadniczo są takie same, przy czym wariant spożywczy posiada cechy konstrukcyjne dostosowane do norm i przepisów obowiązujących dla branży spożywczej.  Pico-Mix firmy Hansa Mixer to w pełni zautomatyzowany system mieszania i aeracji/spieniania dających się pompować cieczy, który został zaprojektowany z uwzględnieniem elastyczności, dokładności i wydajności pracy. Proces jest precyzyjnie kontrolowany, umożliwiając otrzymywane powtarzalnych rezultatów po przeniesieniu do skali produkcyjnej.  Urządzenie umożliwia otrzymywanie pianek o gęstości między 50 a 900 g na litr.    Głowica mieszająca posiada regulację temperatury i jest wyposażona w dwustronne uszczelnienie z ruchomym pierścieniem.  Systemy te zapewniają automatyczne i precyzyjne dozowanie gazu zgodnie z recepturą.  Za pomocą przyjaznego ekranu dotykowego można wyświetlić i regulować objętość wprowadzonego powietrza oraz gęstość piany.  Inaczej niż przy innych dezintegratorach laboratoryjnych, w urządzeniu Pico-Mix firmy Hansa Mixer zastosowana jest bezuszczelkowa mimośrodowa pompa ślimakowa oraz zbiorniki produktu z regulacją temperatury.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wyposażony w bezuszczelkową pompę o niskich wymaganiach konserwacyjnych
  • Wydajności w zakresie 1-12 kg na godzinę
  • Łatwy do czyszczenia i utrzymania
  • Pozwala otrzymywać piany o gęstości od 50 do 900 g na litr
  • Równomierna gęstość piany dzięki automatycznemu dozowaniu gazu

Hansa Industrie-Mixer – niemiecka firma specjalizująca się w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, tekstylnym. Jest specjalistą w technologii napowietrzania mas i musów.

W ścisłej współpracy z klientem, Hansa Industrie – Mixer rozwija swoje maszyny dla uzyskania niepowtarzalnych wyrobów. Firma specjalizuje się w technologii napowietrzania mas i musów, dzięki czemu produkt końcowy jest unikalny i delikatny. Każdy element wyrobu (kolor, aromat, delikatność, itd.) jest powtarzalny dzięki odpowiednim systemom pomiarowym.