Dezintegrator do mediów o wysokiej lepkości

Do przetwarzania składników o wysokiej lepkości w przemyśle spożywczym oraz w branży chemicznej wymaga wyspecjalizowanych urządzeń.  Produkcja jednorodnych pianek ze składników o wysokiej lepkości występują problemy takie jak brudzenie i zatykanie się części urządzeń, nierównomierne wymieszanie oraz wahania gęstości piany.  Problemy te wymuszają wprowadzenie wysokiej precyzji sterowania procesem oraz zastosowanie wysokiej jakości głowic mieszających z regulacją temperatury.

Dokładne mieszanie i napowietrzanie wielu różnych składników spożywczych i niespożywczych o wysokiej lepkości

Seria urządzeń Top-Mix firmy Hansa Mixer to dezintegratory do mediów o wysokiej lepkości. Są one dostępne w dwóch odrębnych wariantach, w wersji przeznaczonej dla przemysłu spożywczego oraz w wersji dla innych branż takich jak tworzywa sztuczne i wyroby chemiczne. Dezintegratory zasadniczo są takie same, przy czym wariant spożywczy posiada cechy konstrukcyjne dostosowane do norm i przepisów obowiązujących dla branży spożywczej.  Top-Mix firmy Hansa Mixer to wysokiej wydajności system mieszania i aeracji/spieniania cieczy o wysokiej lepkości, zaprojektowany z uwzględnieniem elastyczności, dokładności i wydajności pracy.   System ten umożliwia mieszanie, napowietrzanie, ubijanie lub spienianie w trybie ciągłym przy pełnej kontroli w celu uzyskania pożądanego produktu końcowego.  Dostępne są urządzenia o wielkości dostosowanej do skali pilotażowej i laboratoryjnej, a także równie sprawne urządzenia skali produkcyjnej.  Głowica mieszająca jest wykonana z jednego kawałka metalu, a rotor i stator posiadają sterowanie temperaturą ogrzewania.  Możliwe jest przetwarzanie szerokiej gamy ciekłych składników, w tym takich o budowie krystalicznej i o wysokiej zawartości cząstek stałych oraz mieszanin ciekłych lub gorących, mieszanin cieczy z cząstkami oraz past.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dostępny jest wariant o pełnej zgodności z normami higienicznymi przemysłu spożywczego oraz wariant do produkcji standardowej
  • Wysoki poziom sterowania procesem
  • Dostępne są modele o wydajności produkcyjnej od 3 do 400 kg na godzinę
  • Głowica mieszająca o regulowanej temperaturze
  • Oferowane urządzenia umożliwiają ubijanie nawet niewielkiej ilości produktu

Hansa Industrie-Mixer – niemiecka firma specjalizująca się w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, tekstylnym. Jest specjalistą w technologii napowietrzania mas i musów.

W ścisłej współpracy z klientem, Hansa Industrie – Mixer rozwija swoje maszyny dla uzyskania niepowtarzalnych wyrobów. Firma specjalizuje się w technologii napowietrzania mas i musów, dzięki czemu produkt końcowy jest unikalny i delikatny. Każdy element wyrobu (kolor, aromat, delikatność, itd.) jest powtarzalny dzięki odpowiednim systemom pomiarowym.