Całkowicie zautomatyzowany system do pobierania próbek z bioprocesów

Pobieranie próbek w dokładny sposób jest narzędziem, które ma krytyczne znaczenie dla projektowania i udoskonalania szerokiej gamy bioprocesów farmaceutycznych. Uzyskanie najwyższej wydajności nie będzie możliwe bez dysponowania niezawodnym, zautomatyzowanym systemem pobierania próbek o wysokiej dokładności, który zagwarantuje przekazywanie próbek przez 24 godziny/7 dni w tygodniu do analizatorów. Ważną cechą takiego systemu będzie także możliwość integracji z szerokim wyborem oprzyrządowania.

Zautomatyzowany sampler o wysokiej niezawodności i łatwości obsługi

Seg-Flow S3 firmy Flownamics stanowi najnowszą generację oferowanej przez firmę gamy systemów pobierania próbek. Został on stworzony jako idealne rozwiązanie do pobierania próbek w procesach o najbardziej krytycznym znaczeniu.

System Seg-Flow S3 został zaprojektowany pod kątem intensywnego użytkowania, w związku z czym w jego konstrukcji uwzględniono zapotrzebowanie na wyższą wytrzymałość i jest wykonany z profili stalowych pokrytych trwałą powłoką proszkową. Graficzny interfejs obsługowy na wbudowanym ekranie dotykowym o prostej obsłudze za pomocą dużych ikon jest łatwy w użyciu, a dzięki dużej jasności zachowuje czytelność w różnych warunkach. Ten sposób obsługi idealnie sprawdzi się w warunkach każdego laboratorium. Jasne lampki LED dają szybki pogląd na stan, w jakim w danym momencie znajduje się urządzenie.

Sampler Seg-Flow S3 oferuje wszechstronne możliwości realizacji wymagań dla pobierania próbek w danych warunkach. Umożliwia on jednoczesne pobieranie próbek z od jednego do ośmiu zbiorników lub przetwarzanie strumieni z próbkami wolnymi od jak i zawierającymi komórki, które są następnie dostarczane do maksymalnie czterech urządzeń analizujących lub kolektorów frakcji.

Sampler S3 będzie automatycznie przepłukiwał i/lub sterylizował przewody próbek po każdym pobraniu, aby całkowicie wyeliminować ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego.

W celu monitorowania procesów system S3 może eksportować dane do każdego obsługującego standard OPC systemu DCS, sterownika PLC czy komputera. Dzięki tej funkcji monitorowanie i analiza danych o wydajności może być przeprowadzona łatwo i skutecznie.

W układzie samplera można zaprogramować wiele różnych strategii kontrolowania pobieraniem materiałów, na przykład za pomocą wartości zadanych i grawimetrycznie. System S3 może sterować 2 pompami podającymi na każdy zbiornik.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

– Charakteryzujący się wysoką niezawodnością i łatwością użycia sampler o wzmocnionej konstrukcji na wiele lat pracy

– Niezwykle wszechstronny – pobieranie próbek z maksymalnie 8 zbiorników i szeroki wybór programów sterujących pobieraniem materiału

– Zaprojektowany pod kątem użytku w laboratoriach wbudowany ekran dotykowy o doskonałej czytelności ze sterowaniem za pomocą dużych ikon

– Pełna obsługa automatycznego przemywania i/lub sterylizacji przewodów po każdym pobraniu próbki

– Kompatybilny z szeroką gamą oprzyrządowania i platformami SCADA z obsługą standardu OPC

Firma Flownamics (http://www.flownamics.com) została założona w 1995 r. i od tego czasu pracuje nad rozwojem nowych technologii w zakresie pobierania próbek w procesach biotechnologicznych, ich automatyzacji i sterowania. Flownamics oferuje wysokiej jakości produkty do procesów fermentacji oraz na potrzeby osób obsługujących bioreaktory w branży biotechnologicznej.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_Flownamics-SegFlow-S3.pdf application/pdf 0.65 MB