Automatyczna owijarka bramowa

Automatyczne bramowe owijarki folią stretch, które można zoptymalizować pod kątem procesu

Seria owijarek bramowych firmy Lantech nadaje się do owijania od 30 do 110 pakunków na godzinę, które obejmują zarówno konwencjonalne owijarki bramowe do prostego owijania oraz maszyny bramowe Leanwrap dla osób potrzebujących lepszych możliwości sterowania owijaniem.

Standardem w firmie Lantech jest obserwacja i zrozumienie zadania na podstawie pobytu w zakładzie klienta. Modele z technologią LeanWrap™ są wyposażone w opatentowany system podawania folii Metered Film Delivery™, funkcje monitorująco-statystyczne Machine Generated Perfomance Data™ oraz funkcję Pallet-Grip® oraz chwytak wyszukujący ładunek w wersji 4.0.

Opatentowany system Metered Film Delivery™ gwarantuje, że folia jest podawana w precyzyjnie określonej ilości, dopasowanej do podanej siły ścisku opakowania, wielkości i kształtu ładunku oraz podanej szybkości pakowania.

Funkcja statystyczna Machine Generated Perfomance Data™ zapisuje parametry realizacji procesu i pozwala zapoznać się ze szczegółowymi danymi na temat owijania i produkcji. Możliwe jest monitorowanie siły owijania, profili opakowania ładunku, minimalnej siły owijania, masy użytej folii oraz liczby obrotów rolki z folią.  System ten pozwala na przekazanie szczegółowych sprawozdań z produkcji personelowi obsługi lub do centralnego systemu monitorowania za pośrednictwem sieci Ethernet. Możliwe jest raportowanie liczby ładunków owiniętych w ciągu godziny, zmiany, dnia, tygodnia i miesiąca, zatrzymań spowodowanych wyczerpaniem materiałów lub zatorami, liczby pęknięć folii oraz zestawu innych kluczowych parametrów.

Opatentowany system Pallet-Grip® zapobiega zsunięciu się ładunku z palety. Umożliwia on zamocowanie ładunku na palecie za pomocą kręconego odcinka folii.  Skręcony odcinek jest automatycznie umieszczany na dole tuż pod górną powierzchnią palety.

Chwytak Load Seeking Clamp 4.0 może przytrzymać folię nawet 5 razy mocniej niż chwytaki o konwencjonalnej konstrukcji. Przenosi się to na ściślejsze owinięcie podstawy i bardziej równomierne opakowanie ładunku.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość owijania do 180 ładunków na godzinę
  • Łatwy dostęp do zapisów o wydajności
  • Zmniejszenie do minimum liczby pęknięć folii
  • Dwukrotne zwiększenie siły owijania bez zgniatania i skręcania
  • Brak potrzeby dostrajania wydajności

Lantech jest wiodącym, światowym producentem owijarek, kartoniarek oraz podajników. Firma jest liderem w formowaniu i zaklejaniu produktów w kartony oraz w podawaniu do tacek.

Znana na całym świecie firma Lantech stała synonimem solidności, trwałości oraz jakości.