Udane wdrożenie przenośników podciśnieniowych Piab w nagradzanym przedsiębiorstwie pakowania usługowego

Klient to przedsiębiorstwo pakowania usługowego zlokalizowanego w Walii. Proces polega na przenoszeniu granulowanych produktów do pielęgnacji ogrodów z worków big bag do maszyny formująco napełniająco zamykającej wytwarzającej saszetki. Klient jest znaną i wielokrotnie nagradzaną firmą z sektora pakowania usługowego, prowadzącą działalność w wielu sektorach takich jak gospodarcze produkty do opieki domowej, dbania o zdrowie i kosmetyki oraz pielęgnacji ciała. Jest w stanie zapakować produkt w dowolne opakowania od saszetek z proszkiem o pojemności 5 mg przez 1-litrowe butelki szklane do kapsułek w torebkach rozrywanych i blistrach.

 

 

Informacje podstawowe

Klient doświadczał problemów przy transportowaniu granulowanych produktów do pielęgnacji ogrodu do maszyny formująco napełniająco zamykającej za pomocą przenośnika ślimakowego. Przenośnik powodował degradację granulatu do drobnego proszku, co prowadziło do zatykania przenośnika oraz konieczności częstego przerywania produkcji w celu jego demontażu i czyszczenia. Powodowało to znaczne zwiększenie trwania i kosztów produkcji powyżej akceptowalnego poziomu.
Rozwiązanie
Podczas wstępnej wizyty w celu oceny procesu firma Piab zaproponowała przenośnik podciśnieniowy piFLOW®i. Zdecydowano o zamontowaniu jego wylotu tuż nad maszyną formująco napełniająco zamykającą, umożliwiając bezpośredni przepływ produktu do maszyny. Sterowanie prędkością przenośnika jest sprzężone z czujnikiem poziomu w zasobniku maszyny formująco napełniająco zamykającej, a odbiór granulatu odbywa się z worka big bag za pomocą ręcznej lancy. Po zatwierdzeniu postępowania firma Piab przeprowadziła próby na miejscu w celu potwierdzenia, że granulowany produkt może być sprawnie przenoszony bez degradacji i bez zatykania przenośnika.

 

Rezultat
Nie występują problemy wymuszające zatrzymywanie produkcji w celu czyszczenia przenośnika. Oznacza to zmniejszenie przestojów oraz poprawę skuteczności sterowania systemem transportującym. Dyrektor techniczny klienta podsumowuje: „Jesteśmy tak zadowoleni z przenośnika, że planuję zamówić drugą maszynę formująco napełniającą do innego produktu, która również zostanie wyposażona w przenośnik podciśnieniowy firmy Piab”.

Udane wdrożenie przenośników podciśnieniowych Piab w nagradzanym przedsiębiorstwie pakowania usługowego