Pakowanie | Maszyny i urządzenia | Chemiczny i tworzywa sztuczne

Pakowanie to proces zabezpieczania związków chemicznych poprzez ich szczelne zamknięcie w warstwie ochronnej - jest to opakowanie podstawowe. Opakowanie wtórne stanowi połączenie produktów w opakowaniu podstawowym w pudełka, skrzynki lub na paletach w celu ich przechowywania lub dystrybucji. Dostępnych jest wiele różnych sposobów pakowania: należą do nich butelkowanie, pakowanie w worki i woreczki papierowe i foliowe oraz owijanie folią, a także pakowanie luzem, na przykład w worki otwarte lub worki FIBC/bigbag. Paletyzacja jest jednym z głównych aspektów nowoczesnej logistyki, natomiast zautomatyzowane systemy załadunku na palety pozwalają zwiększyć skalę produkcji i obniżyć koszty.

Nasi inżynierowie posiadają obszerne doświadczenie w pracy z urządzeniami do pakowania dla przemysłu chemicznego. Utrzymujemy relacje z dostawcami najbardziej innowacyjnych i opłacalnych maszyn pakujących i powiązanych z nimi systemów podających. Dzięki temu jesteśmy w stanie, pracując z naszymi klientami, doradzić w kwestii wyboru spośród gotowych oraz wykonywanych na zamówienie systemów pozwalających w pełni zaspokoić potrzeby związane z jednostkami produkcyjnymi. Korzystając z najnowszych technologii możemy umożliwić ich bezproblemową integrację z istniejącymi systemami.

Czytaj dalej
Znalezione rozwiązania: 3 według Twoich kryteriów wyboru.
  • POPRZEDNIA
  • POKAŻ NA STRONIE
  • NASTĘPNA
Automatyczna owijarka bramowa

Automatyczna owijarka bramowa

Automatyczne bramowe owijarki folią stretch, które można zoptymalizować pod kątem procesu Seria owijarek bramowych firmy...

Linia do obsługi opakowań FIBC w wykonaniu higienicznym

Linia do obsługi opakowań FIBC w wykonaniu higienicznym

Podczas obsługi opakowań FIBC (Flexible Intermediate Bulk Container) lub worków Big-bag należy uwzględnić wiele czynników,...

Automatyczna owijarka pierścieniowa z obrotowym ramieniem

Automatyczna owijarka pierścieniowa z obrotowym ramieniem

Wyobraźmy sobie owijarkę folią stretch, która może owinąć do 180 pakunków na godzinę bez nadmiernego...

  • POPRZEDNIA
  • POKAŻ NA STRONIE
  • NASTĘPNA

Nie jesteś pewien czego szukasz?

       
Zadzwoń do nas i powiedz, jaki proces Cię interesuje! Każde wyzwanie produkcyjne jest inne.
Jeśli nie będziemy mogli Ci pomóc, pomożemy znaleźć partnera, który może to zrobić.

Technologia pakowania dla przemysłu chemicznego

Świadczymy wsparcie w wyborze odpowiedniej technologii pakowania żywności, tak aby dopasować ją do specyficznych wymogów Państwa produkcji. Dla przykładu sypkie produkty w postaci proszku czy granulatu, w celu szybkiego, czystego i pozbawionego strat na skutek przepełnienia pakowania wymagają specjalistycznych maszyn - a w przypadku substancji niebezpiecznych, również maszyn z pełną barierą izolacyjną. W celu szybkiego pakowania bez przepełnienia, udostępniamy technologię pozwalającą skorzystać z najnowszych worków z zaworami i urządzeń do napełniania worków, a ponadto oferujemy specjalistyczne urządzenia do uszczelniania zarówno worków z zawartością płynną jak i stałą. Dla procesów przemysłowych na dużą skalę możemy dostarczyć wysokowydajne workownice i specjalistyczne rozwiązania do pakowania worków typu FIBC czy „big bag”.

Firma Vekamaf doradzi Państwu w wyborze rozwiązań do pakowania w worki z zamykaniem, pozwalające na szybkie napełnianie i zamykanie worków foliowych o pojemności od 50 g do 10 kg. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo wyspecjalizowane urządzenia, takie jak nasza szybka i elastyczna maszyna do saszetek, mogąca pakować proszki luzem lub płyny w czworoboczne zamykane pakiety w maksymalnie 10 torach z prędkością 80 cykli na minutę. Na potrzeby magazynowania i dystrybucji możemy zaoferować dostęp do systemów zautomatyzowanego paletowania (w tym systemów zrobotyzowanych) oraz automatycznych owijarek palet folią stretch oraz naprowadzanych laserowo urządzeń załadunkowych wraz z odpowiednimi dla mniejszej skali produkcji półautomatycznymi i ręcznymi rozwiązaniami do pakowania i owijania. Staramy się być dla naszych klientów inspirującym partnerem do rozmów i stale wyszukujemy nowych trendów i innowacji. Ściśle współpracujemy z siecią dobranych międzynarodowych partnerów.

Nasi inżynierowie przechodzą cykliczne szkolenia z technologii pakowania. Pomagamy zakładom produkcyjnym poprawić jakość procesów pakowania, a także zwiększyć elastyczność i wydajność ich linii do transportu i owijania folią. Chętnie dowiemy się więcej o wyzwaniach, z jakimi Państwo się mierzą, po to by skontaktować Państwa z właściwym ekspertem!