IMI Fabi wolny od pyłu dzięki Imtech Ventilex

IMI Fabi Talc jest czołowym producentem talku, with mining and milling locations around the world. Razem z kolegami z biura w USA, Ventilex dostarczył suszarnię fluidalną do zakładu IMI Fabi w Zachodniej Virginii.

Ulokowana we Włoszech, firma IMI Fabi rośnie od lat i osiągnęła wymiar międzynarodowy, działając w Europie, Północnej Ameryce i Azji. Bruno Ducasse, Menadżer Inżynier IMI Fabi z Milanu, wyjaśnia: „Powodami wyboru Imtech Ventilex były cechy instalacji suszenia przemysłowego. W związku z łagodnymi wstrząsami suszarni fluidalnej, jest wytwarzana minimalna ilość pyłu podczas procesu suszenia granulatu talku. Surowy proszek talku z kopalń jest sprasowany do granulek (grudkowanie). Granulat następnie jest przepuszczany przez suszarnię fluidalną i wychodzi jako na wpół wyprodukowane produkty, które rozsyłane są na cały świat, aby były przetwarzane na np. kosmetyki, farby, produkty farmaceutyczne, opony samochodowe, czy plastik. Talk można znaleźć w wielu różnych miejscach”.

Suszarnia fluidalna ma około sześć metrów długości i pięć metrów wysokości. „Była wyprodukowana częściowo w Heerde (Holandia) i częściowo w USA”, powiedział André van Loenen, Menadżer Sprzedaży Imtech Ventilex. „To było bardzo przydatne, że nasi koledzy z USA byli w stałym, bliskim kontakcie z klientem. Było oczywiste, że klient naprawdę docenia obecność na rynku lokalnym. Rozpoczęliśmy pracę nad suszarnią na początku 2013 roku, a w 2014 roku zainstalowaliśmy maszynę z sukcesem”.

IMI Fabi wolny od pyłu dzięki Imtech Ventilex