Hosokawa Alpine Expo 2015 przyciąga ponad 300 odwiedzających

Firma Hosokawa Alpine AG zaprosiła do swojej siedziby w Augsburg, Niemcy użytkowników rozwiązań technologicznych na spotkanie zatytułowane AlpineExpo2015, które odbyło się w dniach 17 i 18 czerwca 2015 r. Oprócz umożliwienia oglądania wystawionych maszyn i instalacji z gamy produktów koncernu Hosokawa Micron Group oraz ekspozycji innych wystawców na spotkaniu miały miejsce wieloaspektowe prezentacje specjalistyczne oraz towarzyszące im dyskusje o czynnikach stymulujących kierunki przyszłych trendów w dziedzinie technologii przetwarzania proszków.

 

Na zaproszenia do Augsburga odpowiedziało ponad 300 uczestników z całego świata. Międzynarodowość spotkania Expo2015 dała się odczuć w całej siedzibie firmy ze względu na fakt, że ponad 50% uczestników przyjechało z krajów Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji. Jest to oczywisty sygnał, że decyzja o zorganizowaniu wewnętrznej wystawy Hosokawa Alpine w tym samym czasie co targi ACHEMA była dobrym wyborem.

 

Odwiedzających czekał obszerny program prezentacji, na których prelegenci poruszali różne zagadnienia rozwoju (Politechnika Braunschweig, FAU Norymberga-Erlagen, Politechnika w Karlsruhe, Uniwersytet w Ostwestfalen Lippe, Uniwersytet w Edinburgh), od handlu do przemysłu, oraz 8 innych współwystawców (Allgaier Process Technology GmbH, Atlas Copco, AZO Gruppe, Endress+Hauser, GEA Westfalia Separator Group, Haver & Boecker OHG, MikroPul GmbH, Mogensen GmbH & Co. KG) a także prelegenci głównego organizatora. Spotkanie było dla uczestników dobrą okazją nie tylko, aby się dowiedzieć o najnowszych odkryciach technologii cząstek, ale także aby zapoznać się z prezentacjami dotyczącymi konkretnych zastosowań i poznać specjalne narzędzia wykorzystywane w miejscach pracy.

 

Ale nawet 59 prezentacji nie było głównym motywem podróży do Bawarii: hala montażowa firmy Alpine została na czas 2 dni zamieniona na halę wystawową, a odwiedzający mieli okazję poznać wiele nowinek i ciekawostek z portfolio produktów firmy Hosokawa Micron Group oraz współwystawców z możliwością namacalnego zapoznania się z urządzeniami. Podczas oprowadzanych wycieczek po wydziale produkcyjnym oraz centrum przetwarzania i badań proszków uczestnicy mogli obejrzeć, co dzieje się za kulisami działań firmy Hosokawa Alpine. Ważnym elementem mającym wpływ na ożywione dyskusje były nie tylko stanowiska ekspozycyjne i obszerne wnętrza, ale dobrze wyposażony ogródek piwny i firmowa restauracja, które pozwoliły zrobić sobie przerwę i nawiązać nowe znajomości.

 

Jörg Brinker, główny organizator AlpineExpo2015 mówi: „Jesteśmy zadowoleni nie tylko z przebiegu samej ekspozycji, ale również z tego, co muszę przyznać z dużą dozą przyjemności, że nasi odwiedzający mogli odnieść duże korzyści z uzyskanych informacji. Na tej podstawie uważamy, że ekspozycja była wielkim sukcesem dla nas, a co ważniejsze – również dla uczestników. Dobrze o tym świadczą pozytywne opinie udzielane przez odwiedzających. Zaczynamy już planować następne spotkanie AlpineExpo, które według aktualnego planu odbędzie się za trzy lata”.

Hosokawa Alpine Expo 2015 przyciąga ponad 300 odwiedzających