Ekonomiczna maszyna dyspergująca do wytwarzania emulsji i zawiesin

W przypadku produktów o średniej lepkości i względnie jednorodnej wielkości cząstek, takich jak miody, kremy i niektóre tworzywa sztuczne wystarczającą jakość rozproszenia można osiągnąć za pomocą tej nieskomplikowanej i opłacalnej maszyny mieszającej.  Takie urządzenia są wykorzystywane w najbardziej wydajnych zakładach produkcyjnych przy procesach ciągłych, gdzie pozwalają zmniejszyć zajmowaną powierzchnię podłogi oraz spełniają podwójną rolę mieszalników i urządzeń pompujących/do przetaczania produktu.

Bazowa, skuteczna maszyna do mieszania ze zdolnością pompowania

Oferowane w atrakcyjnej cenie maszyny serii ULTRA-TURRAX UTL 1000 firmy IKA są wyjątkowo uniwersalne i użyteczne przy mieszaniu, rozpraszaniu (emulsyfikacji/zawieszaniu proszków) oraz homogenizacji substancji stałych i ciekłych o lepkościach sięgających kilku tysięcy mPa*s, takich jak miody, masy plastyczne i kremy. Mieszane składniki są wprowadzane do maszyny przez króciec wlotowy. Substancje te są mieszane, homogenizowane, a następnie rozładowywane z maszyny przez króciec wylotowy. Ekonomiczna maszyna dyspergująca nie posiada automatycznego zasysania składników, natomiast posiada możliwość przepompowania produktu na wysokość do 20 metrów (ciśnienie około 2 barów).  Dostępne są modele o wydajności przepływowej od 4800 do 125 000 litrów na godzinę.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Niski koszt
  • Funkcja pompowania – wysokość podnoszenia do 20 metrów (ciśnienie około 2 barów)
  • Prowadzenie procesu w sposób ciągły
  • Pozwala emulgować i homogenizować surowce stałe jak i ciekłe
  • Służy do przetwarzania mieszanin o lepkościach do kilku tysięcy mPa*s

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.