Urządzenie do inspekcji wizualnej płynów w butelkach ze szkła kolorowego

W przemyśle farmaceutycznym wykrywanie cząstek stałych w kolorowych, szklanych naczyniach z roztworami wymaga specjalnego oświetlenia. W celu poprawy wykrywalności zanieczyszczeń, Komisja Farmakopei Europejskiej zaleca wydłużenie czasu kontroli i stosowanie do badań światła o większej intensywności. Dzięki zastosowaniu takich technik laboratoria badawcze mogą skorzystać z efektywnej metody próby nieniszczącej.

Wykrywanie cząstek stałych w roztworach opalizujących za pomocą urządzenia o natężeniu światła wyższym niż 3750 luksów

Urządzenie do inspekcji płynów Apollo II High Intensity Liquid Inspection firmy Adelphi, to łatwy w użyciu system przeznaczony do skutecznego wykrywania cząstek stałych w butelkach, fiolkach i ampułkach z kolorowego szkła. Posiada unowocześniony zespół lamp z trzema żarówkami LED o natężeniu światła od 8000 do 10000 luksów i intensywności powyżej 3750 luksów. Czas kontroli wynoszący ponad 5 sekund przed obydwoma panelami zapewnia optymalne wskaźniki kontroli. Cząstki o jasnym zabarwieniu będą widoczne na tle panelu czarnego, a te o ciemnym zabarwieniu na tle białego. Optymalna konstrukcja systemu umożliwia regulację wysokości i kąta nachylenia w celu zapewnienia większego komfortu pracy operatora. Żywotność żarówek wynosi 50 000 godzin, co przy 8-mio godzinnym trybie pracy daje ponad 17 lat.

Korzyści

  • Intuicyjny montaż i demontaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej.
  • Mała powierzchnia podstawy, łatwość magazynowania.
  • Łatwo składana rama pozwala zaoszczędzić miejsce, a powierzchnie inspekcyjne składają się, zapobiegając uszkodzeniom.
  • Ergonomiczna konstrukcja z regulacją wysokości i kąta nachylenia zapewnia większą wygodę operatora.
  • Zgodność ze specyfikacją Farmakopei Europejskiej 2.9.20 i Farmakopei Amerykańskiej USP rozdział 41 (1790), sekcja 6.1.