Urządzenie do inspekcji wizualnej płynów w butelkach ze szkła bezbarwnego

W przemyśle farmaceutycznym bardzo ważna jest kontrola płynów w fiolkach i ampułkach pod kątem obecności pęcherzyków powietrza lub zanieczyszczeń cząsteczkami stałymi. Niektóre z tych cząstek są trudne do wykrycia gołym okiem i bez specjalnego oświetlenia. Prosta i nieniszcząca technika badawcza ze specjalistycznym oświetleniem stanowi optymalne rozwiązanie dla laboratoryjnej kontroli pojemników szklanych pod kątem obecności cząstek stałych w płynach.

Wykrywanie widocznych cząstek stałych w ampułkach, fiolkach i butelkach ze szkła bezbarwnego

Apollo II Liquid Inspection Unit firmy Adelphi, to proste urządzenie przeznaczone do skutecznego wykrywania cząstek stałych w przezroczystych szklanych butelkach, fiolkach i ampułkach. Posiada regulowany zespół lamp zapewniający wygodną wysokość pracy. Zawiera dwie energooszczędne lampy LED o natężeniu światła od 2000 do 3750 luksów. Kontrolowany pojemnik jest poruszany przed obydwoma panelami ruchem obrotowym. W rezultacie cząstki o jasnym zabarwieniu będą widoczne na tle panelu czarnego, a te o ciemnym zabarwieniu na tle białego.

Urządzenie jest wyposażone w wyjmowany dyfuzor do stosowania z kolorowym szkłem. Żywotność żarówek wynosi 50 000 godzin, co przy 8-mio godzinnym trybie pracy daje ponad 17 lat.

Korzyści

  • Intuicyjny montaż i demontaż nie wymaga użycia narzędzi.
  • Mała powierzchnia podstawy, łatwość magazynowania.
  • Łatwo składana rama pozwala zaoszczędzić miejsce, a powierzchnie inspekcyjne składają się, zapobiegając uszkodzeniom.
  • Ergonomiczna konstrukcja z regulacją wysokości i kąta nachylenia zapewnia większą wygodę operatora.
  • Zgodność ze specyfikacją Farmakopei Europejskiej 2.9.20 i Farmakopei Amerykańskiej USP rozdział 41 (1790), sekcja 6.1.

Adelphi Group of Companies, wielokrotnie nagradzany brytyjski producent i dostawca maszyn i urządzeń pakujących.