Urządzenia do przesiewania i kruszenia/rozdrabniania paliw stałych z biomasy

Paliwa z biomasy są dostępne w wielu formach i często zawierają zanieczyszczenia mogące uszkodzić urządzenia powodując zakłócenia w realizacji procesu.  Firmy prowadzące działalność w zakresie przemiany biomasy w energię inwestują w urządzenia, które mogą w niezawodny sposób usuwać zanieczyszczenia i przetwarzać surowce paliwowe do bardziej korzystnej postaci, w której będą mogły być użyte do opalania nowoczesnych kotłów.

Solidne i proste w utrzymaniu urządzenia do przesiewania i przetwarzania stosowane w konwersji biomasy w energię

Firma Raumaster ma ponad 30 letnie doświadczenie w branży energetycznej i przetwórstwa drewna w Finlandii.  Firma jest znanym na całym świecie ekspertem od systemów transportu materiałów w branży biomasy. Oferuje serię przesiewaczy i kruszarek pozwalających przygotować nieprzetworzone paliwo z biomasy do podawania do kotła.  Wszystkie paliwa z biomasy nieuchronnie będą zawierać pewne zanieczyszczenia, takie jak kamienie, metale i cząstki o zbyt dużej wielkości.  Są one usuwane ze strumienia paliwa przez przesiewacze tarczowe, wirowe, wibracyjne oraz klasyfikatory pneumatyczne zanim będą mogły spowodować uszkodzenie urządzeń lub zagrożenie dla realizacji procesu.  Jeżeli strumień biomasy zawiera znaczne zanieczyszczenia metalowe, stosowane są także magnesy, wykrywacze metali i separatory wirowo-prądowe.  Kruszarki mogą być wyposażone w obracające się powoli głowice miażdżące lub bębny tnące o wyższej prędkości obrotowej. Dobór jest uzależniony od natury surowca paliwowego oraz maksymalnej wielkości cząstek wymaganej w kolejnych etapach procesu.  Przesiewacze, separatory i kruszarki są zestawiane razem i włączane do instalacji jako kompletne zoptymalizowane rozwiązanie przygotowane specjalnie w oparciu o surowiec paliwowy oraz realizowany proces.  Wszystkie urządzenia są tak zaprojektowane, aby oferować niezawodną pracę przy niskich kosztach eksploatacji.  Przy projektowaniu urządzeń dołożono wszelkich wysiłków, aby zapewnić bezproblemową pracę oraz łatwość serwisowania.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Rozdrabnianie pniaków, kłód, drewna z odzysku i innych odpadów handlowych i przemysłowych znajdujących się w strumieniu biomasy
  • Oddzielanie metali, kamieni, zbyt dużych cząstek oraz innych zanieczyszczeń zanim mogłyby się dostać do pozostałych urządzeń
  • Wszystkie urządzenia są zaprojektowane pod kątem solidności i łatwości obsługi serwisowej
  • Urządzenia dostarczane jako kompletne rozwiązanie zbudowane odpowiednio do konkretnych potrzeb danego procesu

Fińska firma Raumaster działająca w przemyśle energetycznym jest synonimem światowej klasy jakości. Uplasowała się w centralnym miejscu w przemyśle poprzez ciągłe przyjmowanie nowych wyzwań, aby produkt końcowy był taki, jakiego klient wymaga. Celem Raumaster nie jest podążać za innymi, lecz wyznaczać nowe standardy w branży poprzez stały rozwój. Zakres systemów jest zależny od preferencji klientów – każda koncepcja jest indywidualnie omawiana.

Raumaster projektuje i produkuje urządzenia do obsługi paliwa stałego oraz biomasy.