Szybka pakowarka typu flow-pack do landrynek i żelków

W przypadku wielu cukierków wysokiej jakości wymagających indywidualnego pakowania tradycyjne pakowanie ze skręcanym zamknięciem jest niewystarczające, gdyż wymagane jest szczelnie zamknięte opakowanie indywidualne. Pakowarki typu flow-pack dla żelków i cukierków często są zbyt wolne i mało elastyczne. Modułowy system zaprojektowany do pakowania flow-pack takich produktów z wysoką prędkością może uzupełnić linie produkcyjne wspomnianych produktów o produkcję z wysoką wydajnością.

Modułowa pakowarka typu flow-pack dla cukierków i żelków oferowana z opcjami przystosowującymi ją do szczegółowych wymagań klienta

Wysokowydajna pakowarka FPH5 firmy Theegarten Pactec to szybka pakowarka typu flow-pack wyposażona w wszechstronnie zaprojektowane rozwiązania w poszczególnych grupach podzespołów. Dzięki temu jest ona skonfigurowana specjalnie według potrzeb klienta.
Pakowarka FPH5 została zaprojektowana do pracy w najbardziej wymagających liniach produkcyjnych, wymagających od pakowarki możliwości pracy z szybkością do 2000 sztuk na minutę.
Urządzenie jest wyposażone we wszechstronny napęd stołu podającego z możliwością obsługi różnych wielkości multipacków i produktów. Jest wyposażona w automatyczną zgrzewarkę z rejestracją nadruku do automatycznego uzupełniania folii bez zatrzymywania maszyny.
Pakowarka FPH5 umożliwia zgrzewanie na zimno i na gorąco dzięki 2- lub 3-etapowemu zgrzewaniu podłużnemu, zależnie od potrzeb produkcyjnych.
W zakresie kontroli jakości produktu urządzenie FPH5 jest wyposażone w automatyczny układ odrzucania wadliwych torebek oraz działające na zasadzie zasysania stanowisko odrzucania pustych opakowań. Idealnie zapakowane produkty są podawane przez grawitacyjny kanał zsypowy lub przenośnik z własnym napędem.
Inne opcje obejmują ręczne lub pneumatyczne sterowanie ustawieniem wstęgi materiału, kodowanie daty, taśmę zrywalną i aplikator etykiet.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Modułowa budowa oznacza funkcje dobierane indywidualnie oraz łatwość rozszerzenia i rozbudowy możliwości maszyny
  • Praca z wysoką wydajnością do 2000 sztuk na minutę
  • Proste sterowanie poprzez ekran dotykowy, jeden operator może nadzorować pracę wielu maszyn
  • Łatwy dostęp oznacza zmniejszenie przestojów na prace obsługowe i czyszczenie
  • Automatyczne zgrzewanie folii z rolki z indeksacją wg nadruku daje pełną możliwość nieprzerwanej pracy

 

Theegarten Pactec (https://www.theegarten-pactec.de/home) is a German supplier of high-speed packaging machines for confectionery industry.