Maszyna do dyspergowania pracująca w trybie periodycznym

Urządzenia działające na zasadzie rotor/stator są często stosowane tam, gdzie bardziej tradycyjne metody mieszania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.  Ta technologia pozwala osiągnąć spodziewane wyniki w prawie każdym procesie mieszania i w warunkach, w których inne maszyny zawodzą.

Mieszanie na zasadzie rotor/stator z mocowaniem elastycznym jako solidny i prosty zestaw

Seria maszyn do dyspergowania Ultra-Turrax UTC firmy IKA to urządzenia zapewniające wysoką jakość wymieszania i rozdrobnienia produktu stosowane tam, gdzie nie można zastosować tradycyjnych mieszadeł i mieszalników. To działające na zasadzie rotora/statora urządzenie składa się z silnika, kołnierza montażowego, statora, rotora oraz wału napędzającego rotor. Do rotora można zamocować wiele różnych układów dyspergujących zwanych generatorami, które przystosowują urządzenie do danego zadania.  Urządzenia są przeznaczone do montażu ukośnego od góry lub od boku, bądź też pionowego z ustawieniem pozaosiowym względem zbiornika. Można je stosować w zbiornikach otwartych jak i zamkniętych ciśnieniowych. W przypadku pracy w zbiorniku otwartym urządzenie jest zamocowane do ściany lub stojaka podłogowego. Dostępne są urządzenia dostosowane do wsadów o wielkości od 150 do 6000 litrów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość dostosowania do większości procesów mieszania za pomocą wielu dostępnych układów do dyspergowania (generatorów)
  • Nieskomplikowana i solidna budowa
  • Możliwość wyposażenia w układy CIP i SIP
  • Możliwość pracy pod ciśnieniem do 10 bar
  • Dostępna opcja bezstopniowej regulacji prędkości obrotowej

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.