Zmieniacz palet w konfiguracji V

Jeżeli wymagane jest solidne i wytrzymałe rozwiązanie do wymiany palet, właściwym wyborem może okazać się stacjonarny zmieniacz palet o konfiguracji V. Paleta z ładunkiem jest podawana wózkiem widłowym lub paletowym na niższą platformę na poziomie posadzki.

Całkowicie automatyczny i szybki stacjonarny zmieniacz palet

Toppy V-Shape to stacjonarny zmieniacz palet zbudowany na bazie unikalnej i wytrzymałej ramy o kształcie V. Jest on wykonany z malowanej stali, jednakże dostępna jest wersja w całości ze stali nierdzewnej. Wszystkie części ruchome są napędzane przez układy hydrauliczny i elektryczny. Ładunek z wymienianą paletą jest za pomocą elektrycznego wózka paletowego lub wózka widłowego umieszczany na dolnej platformie w poziomie podłogi.
Na początku cyklu zaczep blokujący unieruchamia paletę względem platformy, a górna płyta dociskowa przesuwa się w dół do momentu wykrycia przez czujnik górnej powierzchni ładunku. W tej pozycji płyta zatrzymuje się, aby delikatnie podtrzymać ładunek. Następnie ładunek podtrzymywany przez ramę w konfiguracji V jest unoszony i przechylony do tyłu. Po odchyleniu ładunku dolna platforma przesuwa się z powrotem na poziom posadzki i paleta zostaje zwolniona. Operator może teraz szybko i łatwo wymienić spoczywającą na poziomie podłogi paletę. Po umieszczeniu nowej palety ładunek jest z powrotem opuszczany do poziomu podłogi, po czym można go zabrać.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Elementy ruchome są poruszane za pomocą układów hydraulicznego i elektrycznego
  • Operacja wymiany palety trwa około 1 minuty i 45 sekund
  • Ładunek z palety jest przytrzymywany przez wytrzymałą ramę o profilu V
  • Automatyczny zmieniacz palet

 

Toppy (http://www.toppy.it/) designs and manufactures mobile and stationary pallet changers, inverters and turners.