Zbiorniki do formułowania i mieszania preparatów farmaceutycznych

Linie preparatów do formułowania wyrobów farmaceutycznych zawierają stacjonarne i przenośne zbiorniki na roztwory ciekłe. Zbiorniki takie muszą wytrzymywać wysokie ciśnienie wewnętrzne, a jednocześnie pozwalać na szybką produkcję. Ich konstrukcja musi spełniać wymogi aseptyczne obowiązujące przy produkcji farmaceutycznej oraz zalecenia GMP.

Zbiorniki przygotowawcze do formułowania preparatów farmaceutycznych

Firma BRAM-COR produkuje szeroką gamę zbiorników na roztwory ciekłe. Wszystkie zbiorniki są wykonane ze stali nierdzewnej klasy AISI 316L i spełniają wymagania PED oraz mają certyfikat ASME zezwalający na stosowanie stempla „U”.

Zbiorniki do formułowania stanowią nieodzowną część wszystkich procesów wytwarzania preparatów farmaceutycznych. Stacjonarne lub przenośne zbiorniki DISS firmy BRAM-COR są przeznaczone do roztworów o niskiej, średniej i wysokiej gęstości. Mogą to być zarówno roztwory macierzyste, jak i maści i kremy.

Każdy zbiornik jest wyposażony w co najmniej jedno mieszadło, kulową głowicę natryskową do mycia CIP oraz opcjonalne ogniwo obciążnikowe pozwalające zapewnić bezpieczeństwo, precyzję i wydajność. Dostępne są różne stopnie automatyzacji pozwalające w różnym stopniu sterować podawaniem składników. Na życzenie zbiorniki mogą być wyposażone w zewnętrzny płaszcz grzewczy.

Pojemności zbiorników od 50 do 25 000 litrów. W przypadku większych instalacji dostęp inspekcyjny odbywa się za pomocą schodów i podestów z barierkami ochronnymi.

Korzyści dla użytkownika

  • Opcje dokładnego mieszania
  • Produkt z szerokimi możliwościami indywidualnego dostosowania do potrzeb
  • Opcje automatycznego sterowania dodawaniem składników
  • Pełna zgodność z normami i przepisami
  • Wybór wielkości zbiorników od 50 do 25 000 litrów

 

BRAM-COR (https://bram-cor.com) is developing and manufacturing water treatment systems. Also the company manufactures pharmaceutical processing, filling and packaging technology for liquid/sterile drug and viscous products.