Zautomatyzowany system suszenia sublimacyjnego

Suszenie sublimacyjne jest procesem kosztownym i sprawiającym trudności. Podczas pracy z produktami nutraceutycznymi wymagane jest uzyskanie produktów stabilnych, stężonych i cechujących się długim okresem przechowywania. Wymagania takie mogą spełnić suszarki sublimacyjne o wydajności pozwalającej na wyprodukowanie w produkcji szarżowej dużych ilości produktu końcowego, takiego jak kapsułki lub wzmacniacze dodawane do żywności suszonej.

Wybierz oszczędność kosztów wraz ze zwiększoną produktywnością sublimacyjnego suszenia produktów nutraceutycznych

Suszarka FD500 firmy Sicca Dania oferuje zautomatyzowany cykl suszenia sublimacyjnego z możliwością prowadzenia produkcji ciągłej poprzez zestawienie kilku standardowych suszarek FD500. Cechujący się modułową budową zoptymalizowany system FD500 doskonale sprawdzi się w liniach wymagających automatycznego załadunku i wyładunku tac. Jego obsługa nie wymaga pracy ręcznej. Moduły składowe są projektowane na zamówienie w celu uzyskania konfiguracji mogącej zagwarantować wymaganą wydajność produkcji. Poprzez dodawanie lub odejmowanie z układu jednostek FD500 można łatwo zwiększać lub zmniejszać moc przerobową całego układu. Układ automatyki może objąć do 20 jednostek składowych.
Dzięki takiej konstrukcji zautomatyzowany system suszenia sublimacyjnego stanowi efektywne kosztowo rozwiązanie o wysokiej wydajności pozwalające na sublimacyjne suszenie produktu z zachowaniem jego budowy chemicznej oraz wartości leczniczej i/lub odżywczej. Higieniczna i łatwa w utrzymaniu konstrukcja pozwala na bezpieczne stosowanie w branżach spożywczej i chemicznej ze szczególną przydatnością przy przygotowywaniu produktów nutraceutycznych i dietetycznych, takich jak bakterie probiotyczne, enzymy i ekstrakty z alergenów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość jednoczesnego suszenia różnych produktów.
  • Całkowite zautomatyzowanie pracy oznacza zmniejszenie nakładów na pracę ręczną oraz kosztów eksploatacji.
  • Całość urządzeń wykonana zgodnie z najbardziej surowymi standardami higienicznymi.
  • Niższe koszty kwalifikacji – dokumentację kwalifikacyjną pierwszego urządzenia można użyć jako szablon do kwalifikacji kolejnych jednostek.

 

SiccaDania Group is a world-leading manufacturer of drying, evaporating and mixing technologies in the food & beverage and nutraceutical industries.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Automatic freeze drying system datasheet.pdf application/pdf 0.65 MB