Zautomatyzowana maszyna pakująca do czekoladowych figurek

Figurki z czekolady są dla producentów słodyczy kluczowym rynkiem, pozwalającym na wprowadzenie wielu produktów sezonowych i na specjalne okazje. Pakowanie takich skomplikowanych kształtów stanowi istotne wyzwanie nie tylko ze względu na wymaganą jakość, ale także w związku z wymogami przepisów dotyczących oznakowania. Nowoczesny i wysokowydajny system, zaprojektowany do uwzględnienia tych wymogów poprzez rozszerzenie możliwości istniejących linii produkcyjnych może przynieść znaczne korzyści.

Precyzyjne owijanie figurek czekoladowych przy produkcji z wysoką wydajnością

Chocal A200 jest wysokowydajnym, w pełni zautomatyzowanym rozwiązaniem do owijania figurek czekoladowych i innych produktów o skomplikowanym kształcie.

Wykonująca nawet do 25 cykli na minutę maszyna A200 może prowadzić w sposób ciągły owijanie dużej liczby produktów – uzyskując wydajność do 33 600 sztuk na godzinę. Mimo takiej wydajności produkcji maszyna odchodzi się z produktami w delikatny sposób i gwarantuje mniejsze straty na skutek uszkodzeń.

Ponieważ jakość gotowego produktu jest najważniejsza, maszyna A200 pozwala uzyskać idealne rezultaty i wysoką szczegółowość końcową produktu. Jakość ta oznacza także doskonałą czytelność napisów na opakowaniu i wysoką zgodność z wymogami dot. oznakowania produktu.

Uzyskiwane za pomocą maszyny A200 opakowania zapewniają najlepszą ochronę produktu. Oprócz opcji wykańczania i zawijania brzegów dostępne są opakowania całkowicie szczelne, zawijane i z obrabianymi brzegami. Dla produktów nutraceutycznych lub wysokiej klasy można zastosować etykiety plombujące.

Jako maszyna o pełnej wszechstronności, pojedyncze urządzenie A200 może przetwarzać produkty o praktycznie każdym kształcie i wielkości.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Pakowanie z wysoką wydajnością dochodzącą do 33 600 sztuk na godzinę
  • Delikatne podawanie produktów zmniejsza straty i odpady na skutek uszkodzeń
  • Idealnie gładkie owinięcie poprawia wygląd produktów eksponowanych na półkach
  • Wysoki poziom zgodności z wymogami dot. oznakowania dzięki wysokiej czytelności nadruku
  • Możliwość rozszerzenia opcji o nakładanie etykiet plombujących

 

Chocal® (http://www.chocal.de/en) was founded in Schwäbisch Gmünd in 1960. Since this time the company, which is part of the Hörnlein Group, has been dealing with preformed, printed aluminium foil for packing chocolate figures.