Wysokowydajna pakowarka do zawijania czekoladek w stylu „bunch”

Owijanie w folię aluminiową jest popularną metodą stosowaną w celu uzyskania atrakcyjnego wyglądu poszczególnych wyrobów czekoladowych. Ze względu na delikatną budowę takich produktów tradycyjne zawijarki w stylu „bunch” muszą pracować przy niskich prędkościach, w przeciwnym razie dochodzić może do uszkodzeń produktu. Na szczęście można wybrać nowoczesną maszynę, zaprojektowaną specjalnie pod kątem produktów z czekolady. Pozwoli ona uzyskiwać wysokie prędkości pracy, a jednocześnie delikatnie obchodząc się z produktami zwiększyć efektywność produkcji.

Szybka i delikatna owijarka w stylu „bunch” do oblewanych i obsypywanych produktów czekoladowych

Pakowarka EMC1 firmy Theegarten Pactec to wysokowydajna pakowarka w stylu „bunch”, zaprojektowana specjalnie do szybkiego owijania dużych ilości oblewanych lub obsypywanych produktów czekoladowych. Pełne serwosterowanie i przenoszenie produktów zgodnie z zasadą ruchu ciągłego gwarantuje możliwość owijania w folię aluminiową nawet najbardziej delikatnych produktów.
Maszyna ma automatyczną regulację prędkości z dostosowaniem do szybkości podawania oraz dostępności produktu. Maksymalna szybkość pracy wynosi 900 sztuk na minutę. Podawany produkt jest synchronizowany za pomocą grupującego przenośnika wejściowego.
W celu zmniejszenia strat na materiale owijającym, pakowarka EMC1 jest wyposażona w czujnik „brak produktu = brak owinięcia”, a funkcja kontroli jakości automatycznie odrzuca produkty z folią w miejscu łączenia oraz źle zindeksowane czy nieopakowane produkty.
Zaprojektowana z uwzględnieniem doskonałego dostępu na potrzeby czyszczenia czy czynności utrzymania maszyna EMC1 jest niezwykle prosta w obsłudze – wymaga ona jednego użytkownika i odbywa się za pomocą intuicyjnego ekranu HMI z wyświetlaczem dotykowym. Dostępne są zautomatyzowane funkcje, takie jak automatyczne łączenie wstęgi materiału pakującego, które eliminuje potrzebę zatrzymywania maszyny w celu zmiany materiału, a także fotoelektryczny układ indeksacji nadruków.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Delikatne posługiwanie się produktem pozwala na owijanie nawet najbardziej wrażliwych produktów
  • Specjalnie zaprojektowana do owijania obsypywanych i oblewanych produktów czekoladowych
  • Wysoka wydajność do 900 sztuk na minutę z automatyczną regulacją według szybkości podawania do maszyny
  • Pełne serwosterowanie zwiększa niezawodność i zmniejsza poziom generowanego hałasu
  • Obsługa przez jednego operatora za pomocą prostego w użyciu interfejsu HMI z ekranem dotykowym

 

Theegarten Pactec (https://www.theegarten-pactec.de/home) is a German supplier of high-speed packaging machines for confectionery industry.