Wsadowa maszyna do dyspergowania przeznaczona do produktów o własnościach ściernych

W przypadku zadań mieszania i dyspergowania, których nie można wykonać za pomocą konwencjonalnych metod mieszania często lepiej nadają się urządzenia działające na zasadzie wirnika i statora.  Produkcja w trybie wsadowym emulsji i zawiesin produktów o własnościach ściernych stanowi spore wyzwanie, w którym kluczowe jest zastosowanie odpowiednio dobranych urządzeń

Montowane od góry mieszalniki dyspergujące na zasadzie rotora/statora przeznaczone do produktów o wysokiej ścierności

Seria maszyn do dyspergowania Ultra-Turrax UTS firmy IKA to produkty do substancji o własnościach ściernych stosowane tam, gdzie nie można zastosować tradycyjnych mieszadeł i mieszalników.  Działające na zasadzie rotora/statora urządzenia składają się z silnika, kołnierza montażowego, statora z prętami przedłużającymi, rotora oraz wału napędzającego rotor.  Do rotora można zamocować wiele różnych układów dyspergujących zwanych generatorami, które przystosowują urządzenie do danego zadania.  Uszczelnienie wału znajduje się przy kołnierzu silnika i dzięki temu nigdy nie jest w kontakcie z produktem.

Urządzenia są przeznaczone do montażu ukośnego od góry lub pionowego z ustawieniem pozaosiowym względem zbiornika.  Można je stosować w zbiornikach otwartych jak i zamkniętych ciśnieniowych.  W przypadku pracy w zbiorniku otwartym urządzenie jest zamocowane do ściany lub stojaka podłogowego. Wszystkie warianty maszyn do dyspergowania serii UTS wyróżniają się swoją unikalną możliwością przetwarzania składników o wysoce ściernych właściwościach.  Dostępne są urządzenia dostosowane do wsadów o wielkości od 500 do 1700 litrów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość dostosowania do większości procesów mieszania za pomocą wielu dostępnych układów do dyspergowania (generatorów)
  • Wszystkie elementy w kontakcie z produktem ze stali nierdzewnej
  • Możliwość wyposażenia w układy CIP i SIP
  • Możliwość pracy pod ciśnieniem do 10 bar
  • Dostępna opcja bezstopniowej regulacji prędkości obrotowej

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.