Wirówki o osi poziomej z nożem wygarniającym dla przemysłu farmaceutycznego

W przypadku trudnych do usunięcia z bębna zawiesin zastosowanie wirówki z wygarniaczem może poprawić niezawodność, wydajność i koszty operacyjne procesu. Po zmniejszeniu prędkości obrotowej bębna nóż wygarniający zagłębia się w placku filtracyjnym, wygarniając go w kierunku kanału wylotowego.

Wirówka o łatwym dostępie umożliwiającym dokładną kontrolę

Seria wirówek HPZ 630-1600 firmy Ferrum to wirówki farmaceutyczne obejmujące urządzenia od skali pilotowej i niskotonażowej do zastosowań produkcyjnych w wymagającej branży farmaceutycznej. Wirówki farmaceutyczne marki Ferrum są stosowane do dających się odfiltrować produktów, gdzie substancje stałe mają stężenie powyżej 2% wag. i wielkość cząstek powyżej 4 μm.

Podczas inspekcji części produkcyjnej i elementów wewnętrznych cała część obudowy jest odchylana na bok. Kontrolę można dodatkowo ułatwić poprzez zastosowanie opcjonalnych drzwiczek od przodu. Wirówka może pracować w trybie automatycznym, półautomatycznym, ręcznym oraz serwisowym. Wirówka o osi poziomej z wygarniaczem nożowym do produktów farmaceutycznych pozwala na zapisanie wielu różnych receptur produkcyjnych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Odchylana na bok obudowa ułatwia inspekcję obszaru za bębnem wirówki
  • Odchylane drzwiczki przednie pozwalające na optymalną kontrolę elementów wewnętrznych
  • Konstrukcja odpowiednia do pomieszczeń czystych wykorzystująca połączenia membranowe
  • Uszczelnienie obudów łożyskowych za pomocą uszczelnień najnowszej generacji
  • Przeznaczone do eksploatacji w strefie Ex 1 (według Dyrektywy 94/9/WE)

Od czasu kiedy firma Ferrum wyprodukowała swoje pierwsze wirówki przemysłowe w 1935 roku, firma rozrosła się do rozmiarów wiodącego, światowego producenta wysoko wydajnych wirówek nożowych i pulsacyjnych. Dziś wszyscy znani producenci z branży chemicznej, petrochemicznej i farmaceutycznej mają całkowite zaufanie do bezproblemowej technologii separacji cząstek stałych od zawiesin realizowanych na wirówkach Ferrum.

Połączenie kompetencji, doświadczenia oraz ducha innowacji gwarantuje udowodnione i długoterminowe korzyści z użycia wirówek Ferrum. Szeroki zakres produktów, ogólnoświatowy zasięg oraz bardzo wysoki poziom samofinansowania zapewnia silną pozycję na rynku oraz doskonałe perspektywy na przyszłość.