Wirówki do gipsu

Zaprojektowane specjalnie do pracy w instalacjach odsiarczania spalin w elektrowniach węglowych i zakładach spalania odpadów.

Gips syntetyczny wysokiej jakości o najniższej zawartości wilgoci

Wirówki do gipsu firmy Ferrum są używane przy oczyszczaniu spalin w procesie mokrym, w którym z zawiesiny wapiennej uzyskiwany jest gips syntetyczny. Proces ten obejmuje także wydzielenie gipsu z zawiesiny wodnej.

Odwadnianie gipsu jest prowadzone w cyklu periodycznym jako sekwencja ściśle określonych cykli procesowych: napełniania, wirowania pośredniego, przemywania, wirowania, usuwania substancji stałych za pomocą wygarniacza oraz usuwania pozostałości placka.

W tym systemie separacja substancji stałych od cieczy odbywa się bezproblemowo i z najwyższą wydajnością, minimalnym zużyciem energii i niezmienną, powtarzalną jakością produktu.

Wirówki do gipsu mogą być też używane w przemyśle budowlanym jako alternatywa dla składowania odpadów na wysypiskach.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Solidna i niezawodna konstrukcja
  • Najniższe zużycie energii
  • Ciche i czyste środowisko pracy
  • Najlepsza wydajność separacji
  • Wysoka wydajność pracy

Od czasu kiedy firma Ferrum wyprodukowała swoje pierwsze wirówki przemysłowe w 1935 roku, firma rozrosła się do rozmiarów wiodącego, światowego producenta wysoko wydajnych wirówek nożowych i pulsacyjnych. Dziś wszyscy znani producenci z branży chemicznej, petrochemicznej i farmaceutycznej mają całkowite zaufanie do bezproblemowej technologii separacji cząstek stałych od zawiesin realizowanych na wirówkach Ferrum.

Połączenie kompetencji, doświadczenia oraz ducha innowacji gwarantuje udowodnione i długoterminowe korzyści z użycia wirówek Ferrum. Szeroki zakres produktów, ogólnoświatowy zasięg oraz bardzo wysoki poziom samofinansowania zapewnia silną pozycję na rynku oraz doskonałe perspektywy na przyszłość.