Wirówka pionowa z wyładunkiem za pomocą wygarniacza

Wirówki pionowe z dolnym wyładunkiem pracują w trybie periodycznym, a substancje stałe są wyładowywane do dołu. Wirówki tego typu nadają się do wymagających procesów ciągłych w przemyśle chemicznym i substancji wysoko przetworzonych (fine chemicals) lub też w skomplikowanych zastosowań farmaceutycznych.

Wydajna i niezawodna realizacja procesu cyklicznego przy niskim poziomie wibracji

Dzięki modułowej budowie i szerokiemu zakresowi wyposażenia dodatkowego wirówki pionowe z wygarniaczem typu VBC (wirówki pionowe dolnego wyładunku) firmy Ferrum sprawdzą się w wielu aplikacjach rozdzielania cieczy od ciał stałych. Separacja substancji stałych odbywa się w trybie periodycznym jako sekwencja ściśle określonych cykli procesowych. W zależności od charakterystyki produktu poszczególne etapy procesu mogą trwać od kilku minut do wielu godzin.

Najbardziej typowe zastosowania to produkcja pigmentów dla przemysłu farb; wytwarzanie herbicydów, insektycydów oraz karbofuranu w przemyśle agrochemicznym; antybiotyków, witamin, API i innych produktów przejściowych xxx w przemyśle farmaceutycznym, a także wiele różnych zastosowań w przemyśle spożywczym i napojów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Solidna konstrukcja spełniająca wymogi najnowszych norm/standardu GMP
  • Konstrukcja odpowiednia do pomieszczeń czystych wykorzystująca połączenia membranowe (silnik umieszczony poniżej płyty podstawy)
  • Modułowa budowa ułatwiająca konserwację
  • Przeznaczone do eksploatacji w strefie Ex 1 (według Dyrektywy 94/9/WE)
  • Na życzenie dostępne wirówki o konstrukcji ciśnieniowej

Od czasu kiedy firma Ferrum wyprodukowała swoje pierwsze wirówki przemysłowe w 1935 roku, firma rozrosła się do rozmiarów wiodącego, światowego producenta wysoko wydajnych wirówek nożowych i pulsacyjnych. Dziś wszyscy znani producenci z branży chemicznej, petrochemicznej i farmaceutycznej mają całkowite zaufanie do bezproblemowej technologii separacji cząstek stałych od zawiesin realizowanych na wirówkach Ferrum.

Połączenie kompetencji, doświadczenia oraz ducha innowacji gwarantuje udowodnione i długoterminowe korzyści z użycia wirówek Ferrum. Szeroki zakres produktów, ogólnoświatowy zasięg oraz bardzo wysoki poziom samofinansowania zapewnia silną pozycję na rynku oraz doskonałe perspektywy na przyszłość.