Wirówka pionowa z wyładunkiem za pomocą skrobaka

Wirówka pionowa z wyładunkiem za pomocą skrobaka jest przeznaczona do oddzielania substancji stałych i najczęściej stosowana w branży farmaceutycznej do oddzielania drobnych cząstek z podawanej zawiesiny drobnych cząstek od cieczy. Oddzielona substancja stała jest usuwana przez skrobak i wyładowywana z wirówki od dołu.

Doskonała możliwość inspekcji wirówki na zewnątrz i poniżej kosza

Wirówki pionowe z wyładunkiem za pomocą skrobaka stanowią rozwinięcie wirówek typu VBC-S firmy Ferrum (o konstrukcji pionowej z wyładunkiem od dołu – obudowa otwierana na bok) i są przeznaczone do wymagających zastosowań w przemyśle farmaceutycznym.

Wirówki farmaceutyczne są stosowane do dających się odfiltrować produktów, gdzie substancje stałe mają stężenie powyżej 2% wag. i wielkość cząstek minimum 4 μm. Dzięki pracy wirówki w trybie ciągłym wszystkie etapy procesu są realizowane jednocześnie, a całkowita wydajność jest wyższa.

Najczęstsze zastosowania w przemyśle farmaceutycznym to produkcja API (aktywne składniki leku), antybiotyków, kwasu salicylowego, półproduktów farmaceutycznych i innych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Solidna konstrukcja spełniająca wymogi najnowszych norm/standardu GMP
  • Obudowa otwierana na bok umożliwia dokładną inspekcję obszaru procesowego
  • Niezawodne uszczelnienie obudów łożyskowych za pomocą uszczelnień najnowszej generacji
  • Modułowa budowa ułatwiająca konserwację
  • Przeznaczone do eksploatacji w strefie Ex 1 (według Dyrektywy 94/9/WE)

Od czasu kiedy firma Ferrum wyprodukowała swoje pierwsze wirówki przemysłowe w 1935 roku, firma rozrosła się do rozmiarów wiodącego, światowego producenta wysoko wydajnych wirówek nożowych i pulsacyjnych. Dziś wszyscy znani producenci z branży chemicznej, petrochemicznej i farmaceutycznej mają całkowite zaufanie do bezproblemowej technologii separacji cząstek stałych od zawiesin realizowanych na wirówkach Ferrum.

Połączenie kompetencji, doświadczenia oraz ducha innowacji gwarantuje udowodnione i długoterminowe korzyści z użycia wirówek Ferrum. Szeroki zakres produktów, ogólnoświatowy zasięg oraz bardzo wysoki poziom samofinansowania zapewnia silną pozycję na rynku oraz doskonałe perspektywy na przyszłość.