Wirówka o osi poziomej z nożem wygarniającym dla przemysłu chemicznego

W przypadku trudnych do usunięcia z bębna zawiesin zastosowanie wirówki z wygarniaczem może poprawić niezawodność, wydajność i koszty operacyjne procesu. Po zmniejszeniu prędkości obrotowej bębna nóż wygarniający zagłębia się w placku filtracyjnym, wygarniając go w kierunku kanału wylotowego.

Wysoka wydajność oddzielania ciał stałych przy niskim zużyciu energii

Wirówki Ferrum HCZ 1000 oraz 2000 zostały zaprojektowane w celu osiągnięcia wysokich wydajności w ciągłym cyklu pracy przy najbardziej niekorzystnych warunkach przemysłu chemicznego i branży substancji wysokoprzetworzonych typu „fine chemicals”. Maszyny te cechuje solidna budowa i niezawodność, a także zgodność z najnowocześniejszymi standardami i dyrektywami. Wirówki są zbudowane przy założeniu ciągłej pracy w najbardziej surowych warunkach.

Wirówki o osi poziomej z nożem wygarniającym dla przemysłu chemicznego zostały dogłębnie sprawdzone przy produkcji środków ochrony roślin, możliwe jest także opracowanie rozwiązań do produkcji ABS, siarczanu żelaza, melaminy i podobnych substancji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Wyjątkowo solidna i niezawodna konstrukcja spełniająca wymogi najnowszych dyrektyw odnoszących się do urządzeń przemysłowych
  • Uszczelnienie obudów łożyskowych za pomocą uszczelnień najnowszej generacji
  • Modułowa budowa ułatwiająca konserwację
  • Przeznaczone do eksploatacji w strefie Ex 1 (według Dyrektywy 94/9/WE)
  • Dostępne na życzenie wirówki o osi poziomej dla przemysłu chemicznego o konstrukcji ciśnieniowej

Od czasu kiedy firma Ferrum wyprodukowała swoje pierwsze wirówki przemysłowe w 1935 roku, firma rozrosła się do rozmiarów wiodącego, światowego producenta wysoko wydajnych wirówek nożowych i pulsacyjnych. Dziś wszyscy znani producenci z branży chemicznej, petrochemicznej i farmaceutycznej mają całkowite zaufanie do bezproblemowej technologii separacji cząstek stałych od zawiesin realizowanych na wirówkach Ferrum.

Połączenie kompetencji, doświadczenia oraz ducha innowacji gwarantuje udowodnione i długoterminowe korzyści z użycia wirówek Ferrum. Szeroki zakres produktów, ogólnoświatowy zasięg oraz bardzo wysoki poziom samofinansowania zapewnia silną pozycję na rynku oraz doskonałe perspektywy na przyszłość.