Wirówka filtracyjna (pulsacyjna)

Wirówki pulsacyjne to wirówki filtracyjne pracujące w trybie ciągłym, mogące mieć w zależności od zastosowań kosz z kilkoma schodkami. Są szeroko stosowane do przetwarzania soli, nawozów jak również tworzyw sztucznych, sody i celulozy.

Oddzielanie substancji stałych w cyklu ciągłym w najbardziej wymagających warunkach

Wirówki pulsacyjne marki Ferrum to wirówki filtracyjne pracujące w trybie ciągłym o budowie opartej o udaną konstrukcję firmy Sulzer Escher Wyss. Zawiesina jest doprowadzana w sposób ciągły przez rurę zasilającą i kierowana jest na tarczę rozprowadzającą. Substancje stałe są przenoszone z kosza wirówki do kanału wylotowego, którym opuszczają wirówkę. Placek może być przemywany w wirówce poprzez podawanie cieczy przepłukującej.

Dostępnych jest wiele różnych modeli z koszami o średnicy od 230 do 1200 mm. Wirówki tego typu znajdują zastosowanie w przemyśle agrochemicznym i petrochemicznym, na przykład do filtracji przy produkcji siarczanu cynku, lizyny, nitrocelulozy, soli morskiej, węglanu sodu, mocznika, siarczanu sodu, chloranu potasu, azotanu potasu, masy puchowej i wielu innych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Niska pozostałość wilgoci po odwirowaniu
  • Regulowane dysze dla optymalnego przemywania placka
  • Niskie koszty utrzymania
  • Zabezpieczenia przeciwwybuchowe do eksploatacji nawet w strefie Ex 1 (według Dyrektywy 94/9/WE)

Od czasu kiedy firma Ferrum wyprodukowała swoje pierwsze wirówki przemysłowe w 1935 roku, firma rozrosła się do rozmiarów wiodącego, światowego producenta wysoko wydajnych wirówek nożowych i pulsacyjnych. Dziś wszyscy znani producenci z branży chemicznej, petrochemicznej i farmaceutycznej mają całkowite zaufanie do bezproblemowej technologii separacji cząstek stałych od zawiesin realizowanych na wirówkach Ferrum.

Połączenie kompetencji, doświadczenia oraz ducha innowacji gwarantuje udowodnione i długoterminowe korzyści z użycia wirówek Ferrum. Szeroki zakres produktów, ogólnoświatowy zasięg oraz bardzo wysoki poziom samofinansowania zapewnia silną pozycję na rynku oraz doskonałe perspektywy na przyszłość.