Wielofunkcyjny robot kuchenny do gotowania dań gotowych o różnych konsystencjach

W branży przygotowywania żywności opracowywanie i produkcja receptur dań gotowych można znacząco usprawnić poprzez łączne stosowanie zaawansowanego robota kuchennego mającego funkcję szybkiego gotowania z zaawansowanymi i zautomatyzowanymi procesami przygotowania. Zaawansowane urządzenia z wbudowaną funkcją zapamiętywania receptur uzyskują doskonałe i powtarzalne rezultaty.

Kompletne rozwiązanie do dań gotowych z zaawansowanymi funkcjami i o łatwości użycia

Seria Qbo firmy Roboqbo jest idealnym wyborem do opracowywania i wytwarzania dań gotowych. Urządzenia tej linii są dostępne w szeregu wielkości zgodnych z dokładnymi wymaganiami: od dużej skali produkcyjnej przez małą skalę do stosowania w R&D lub w farmach i u producentów niszowych. Seria Qbo cechuje się nadzwyczajną prostotą obsługi za pomocą ekranu 10,1-calowego, a własne oprogramowanie Roboqbo pozwala na pełną automatyzację procesów oraz zapisywanie i wczytywanie receptur. Urządzenie jest dostępne w wersjach o pojemności od 8 do 500 litrów.Zaawansowane i zautomatyzowane cechy przetwórcze robota Qbo pozwalają na łatwe przygotowywanie, miksowanie i gotowanie dań gotowych o różnych konsystencjach.

Urządzenia są wyposażone we wbudowany generator pary z technologią oszczędzania energii i odzyskiem kondensatu. Ten zaawansowany układ parotwórczy APS (Advanced Power Steam) jest całkowicie zamknięty i nie wymaga konserwacji. Oparty o APS układ grzewczy zapewnia idealne, równomierne i niezwykle szybkie gotowanie z zachowaniem smaku i wartości odżywczych przygotowywanego dania gotowego. Misę z podwójnym płaszczem można nagrzewać do 120°C oraz chłodzić dzięki wbudowanemu układowi wodnemu, co przyspiesza przygotowanie dania gotowego do pakowania lub kolejnych procesów.

Cały system wraz z misą może być uszczelniony do realizacji procesów gotowania próżniowego i ciśnieniowego, co rozszerza możliwości o przygotowywanie dań gotowych z większymi kawałkami wymagającymi równomiernego gotowania.
Mycie i konserwacja są wykonywane szybciej dzięki automatycznym funkcjom mycia CIP, automatycznemu programowi mycia czy odrębnej dyszy parowej do podłączenia do zewnętrznej instalacji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Całkowicie zamknięty i zintegrowany system do obsługi wszystkich procesów produkcji dań gotowych
  • Zaawansowane funkcje opracowywania i automatyzacji nowych receptur
  • Konstrukcja wykonana całkowicie ze stali nierdzewnej 316L gwarantuje wytrzymałość i higienę
  • Błyskawiczna realizacja operacji dla zachowania składników odżywczych, smaku oraz struktury przygotowywanych dań gotowych
  • Dostępne wersje o różnych pojemnościach według wymagań klientów

 

Roboqbo s.r.l.(http://www.roboqbo.com/en/company/) is on the market since more than 30 years and is one of the leading companies worldwide for industrial cutter and food processing system manufacturing.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Roboqbo Qbo-4-LIGHT-EN-550.pdf application/pdf 0.34 MB