Wielofunkcyjny przemysłowy robot kuchenny do produkcji past owocowych o wysokiej zawartości cukru

Przy opracowywaniu i produkcji past owocowych o wysokiej zawartości cukru zastosowanie zaawansowanego robota kuchennego pozwoli znacznie przyspieszyć czas produkcji. W przypadku produktów o większej zawartości fruktozy zachowanie jakości, aromatu i smaku wymaga niezwykle precyzyjnego kontrolowania temperatury. Automatyczna realizacja procesów z wczytywaniem receptur oraz wysoką szybkością podgrzewania i chłodzenia pozwoli poprawić wydajność jak i jakość produkcji.

Kompletne rozwiązanie do past owocowych z zaawansowanymi funkcjami i o łatwości użycia

Seria Qbo firmy Roboqbo jest idealnym wyborem do opracowywania i wytwarzania past owocowych w szarżach każdej wielkości, od małych porcji i zastosowań R&D do produkcji wielkoskalowych. Urządzenia tej serii są dostępne w wersjach o pojemności od 8 do 550 litrów.
Cechuje się ona nadzwyczajną prostotą obsługi za pomocą ekranu 10,1-calowego z własnym oprogramowaniem firmy Roboqbo pozwalającym na pełną automatyzację procesów i oferującym zaawansowane funkcje zapisywania i wczytywania receptur.
Urządzenie jest wyposażone we wbudowany generator pary z technologią oszczędzania energii i odzyskiem kondensatu. Ten zaawansowany układ parotwórczy APS (Advanced Power Steam) jest całkowicie zamknięty i nie wymaga konserwacji. Urządzenie oferuje wysoką dokładność regulacji temperatury z możliwością błyskawicznego podgrzania do 120°C oraz z kontrolowanym chłodzeniem przy zagęszczaniu i żelowaniu. Dostępne są także opcjonalne układy chłodnicze i schładzające. Cały system można uszczelnić w celu realizacji procesów gotowania próżniowego i ciśnieniowego, które są stosowane do najbardziej delikatnych past owocowych i składników o wysokiej zawartości fruktozy.
Mycie i konserwacja są wykonywane szybciej dzięki automatycznym funkcjom mycia CIP, automatycznemu programowi mycia czy odrębnej dyszy parowej do podłączenia do zewnętrznej instalacji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Całkowicie zamknięty i zintegrowany system do realizacji wszystkich procesów przy produkcji past owocowych
  • Zaawansowane funkcje zapisywania i automatyzacji receptur z obsługą dotykową
  • Konstrukcja wykonana całkowicie ze stali nierdzewnej 316L gwarantuje wytrzymałość i higienę
  • Błyskawiczna realizacja operacji dla zachowania składników odżywczych, smaku oraz struktury, w tym także kontrolowane schładzanie
  • Dostępne wersje o różnych pojemnościach według wymagań klientów

 

Roboqbo s.r.l.(http://www.roboqbo.com/en/company/) is on the market since more than 30 years and is one of the leading companies worldwide for industrial cutter and food processing system manufacturing.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Roboqbo Qbo-4-LIGHT-EN-550.pdf application/pdf 0.34 MB