Urządzenia do kodowania i znakowania produktów wg standardu serializacji leków

Wprowadzona w branży farmaceutycznej serializacja produktów stanowi podstawy dla wymagań prawnych związanych z możliwością śledzenia pochodzenia leków. Automatyczny system kodowania i znakowania do zintegrowania z linią produkcyjną stanowi najprostszy i najbardziej niezawodny sposób spełnienia wymogów dot. serializacji bez negatywnego wpływu na wydajność linii.

Moduły do serializacji opakowań w kartonach o wysokiej wszechstronności i wydajności produkcji

Gama systemów Amacoder firmy Hicof to wiodące w branży rozwiązania do serializacji w farmaceutyce. Są one dostępne w dwóch wersjach:

Amacoder FLEX – oferuje maksymalną wszechstronność obsługi opakowań różnych wielkości. Maksymalna głębokość kartonu wynosi 300 mm, a maksymalna wydajność – 75 kartonów na minutę (zależnie od wielkości kartonu). Możliwości maszyny są idealnie dostosowane do linii do produkcji partiami oraz linii o częstej zmianie wielkości

Amacoder SPEED – oferuje najwyższą prędkość, mogąc obsłużyć maksymalnie do 150 kartonów na minutę, przy czym maksymalna głębokość kartonu wynosi 200 mm. Jest on idealny do dedykowanych linii pracujących z użyciem mniejszych kartonów, w przypadku których wymagana jest maksymalna wydajność produkcyjna.

 

Maszyny Hicof serii Amacoder są w standardowym wykonaniu dostarczane z jednym modułem nadruku atramentowego i jedną kamerą od strony operatora. W ramach opcji dostępne są dodatkowe jednostki drukujące. Dwie etykieciarki są odpowiedzialne za umieszczanie plomb zabezpieczających po obu stronach składanego kartonu. Maszyna Amacoder obsługuje wszystkie konfiguracje składania kartonów, dzięki czemu można ją zastosować w każdej z istniejących linii.

 

Linie serii Amacoder zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie zmniejszyć liczbę ruchomych części i zmniejszyć komplikację jej budowy. Dzięki temu stanowi ona atrakcyjną cenowo ofertę o zmniejszonych wymogach co do miejsca instalacji. Wolniejszy przesuw kartonów stosowany w maszynach serii Amacoder przekłada się na znacznie niższy odsetek odrzutów, co dodatkowo sprzyja oszczędnościom.

 

Kamera do odczytu kodów jest zgodna ze standardem ISO/IEC 15415, a cała linia kodująco-etykietująca oferuje kompleksową, łatwą w obsłudze i zgodną z wymaganiami GxP i korporacyjnymi standardami bazę danych dla zintegrowanego rozwiązania. Część programowa systemów Amacoder pozwala na przetwarzanie wszystkich związanych z serializacją danych, a także wspomaga powiązane procesy biznesowe oraz oferuje opcjonalne interfejsy, z których korzystać mogą partnerzy biznesowi i instytucje rządu.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Rozwiązanie do serializacji i etykietowania z wyborem wersji o większej prędkości lub większej wszechstronności
  • Integracja linii kodującej z końcowymi systemami informatycznymi
  • Linia kodująca o niezwykle kompaktowych wymiarach – tylko 1 m łącznie z etykieciarką
  • Łatwa obsługa wymagająca minimum szkoleń
  • Zdalna diagnostyka techniczna i usuwanie usterek w celu zmniejszenia przestojów

Firma Hicof zajmuje się projektowaniem oprogramowania i produkcją sprzętu do serializacji, etykietowania, śledzenia i kontroli pakietów oraz opakowań farmaceutycznych.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_HICOF_PRODUCT RANGE for PHARMA.PDF application/pdf 3.57 MB