Ugniatarka do pracy w trybie ciągłym

Prowadzenie efektywnego mieszania produktów o wysokiej lepkości i bardzo wysokiej zawartości substancji stałych może być trudnym zadaniem, a rezultaty oferowane przez tradycyjne maszyny wytłaczające mogą być różne od oczekiwanych.  Dużo bardziej skuteczne i znacznie intensywniejsze wymieszanie przy jeszcze wyższej zawartości składników stałych można osiągnąć dzięki technologii ugniatania.

Precyzyjnie sterowane ugniatanie w trybie ciągłym w uniwersalnej maszynie

Maszyna Conterna firmy IKA to wielokomorowa ugniatarka pracująca w trybie ciągłym, w której zastosowano technologię chronioną patentami na całym świecie. Standardowa ugniatarka ciągła składa się z 6 komór zestawionych poziomo w blok.  Każda komora zawiera dwa robocze elementy ugniatające napędzane silnikiem sterowanym częstotliwościowo.  Na każdą z komór przypada jeden niezależnie sterowany silnik.  Do każdej z komór wprowadzane są składniki ciekłe i stałe (zależnie od założeń procesu), a następnie na skutek działania mieszadeł ugniatających mieszanina jest przemieszczana do kolejnych komór.  Zmieniając prędkość obrotową silników i szybkość wyładunku można uzyskać czas przebywania produktu w maszynie pozwalający otrzymać pożądane rezultaty.  Ugniatanie w sposób ciągły zapewnia równomierne wymieszany produkt również wtedy, gdy do procesu podawane są składniki o niezwykle wysokiej zawartości ciał stałych. Dostępne są urządzenia o przybliżonej wydajności od 80 do 4000 kg/godzinę.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Bardziej intensywne i dokładniejsze wymieszanie
  • Dłuższy i regulowany czas przebywania produktu w mieszalniku
  • Możliwość osiągnięcia wyższych zawartości substancji stałych niż w tradycyjnych metodach wytłaczania
  • Wszechstronna konfiguracja maszyny umożliwia zmianę produktu bez modyfikowania urządzenia
  • Proces prowadzony w sposób ciągły zapewnia większą wydajność na mniejszej powierzchni podłogowej

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.