Tubiarka do krótkich serii

Tubiarka krótkoseryjna jest wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz spożywczym. Coraz więcej produktów farmaceutycznych, kosmetycznych i spożywczych jest oferowanych w elastycznych tubkach, buteleczkach lub opakowaniach z dozownikiem. Dzięki wysokiej precyzji napełniania, zamykania i zakładania korka zautomatyzowane maszyny do napełniania tub przyczyniają się do zwiększenia wydajności produkcyjnej. Jednakże tego typu maszyny o dużej wydajności w środowiskach produkcyjnych na mniejszą skalę stają się niepraktyczne i kosztowne.

Tubiarka automatyczna do krótkich serii

Automatyczna napełniarka tub czyli automatyczna tubiarka do produkcji na mniejszą skalę może być idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Tubiarka IWK to maszyna pracująca przy niższej wydajności i dzięki temu lepiej przystosowana do produkcji na mniejszą skalę. Jest ona wyposażona w 8 lub 10 gniazd, przeznaczonych do tubek o średnicy od 10 do 52 milimetrów. Precyzyjnie napełniają one tuby porcjami produktu o objętości od 1,5 ml do 300 ml z wydajnością do 70 tub na minutę.

Napełniarka FP-10 została zaprojektowana z uwzględnieniem szybkiej zmiany produktu. Wszystkie elementy można wymienić w ciągu zaledwie 15 minut.  Skutkiem jest brak długich przestojów.

Wysoką niezawodność i obniżenie wymogów konserwacyjnych maszyna FP-10 zawdzięcza zastosowaniu najnowocześniejszej technologii serwonapędów. Nowy panel operatorski z ekranem dotykowym o przekątnej 5,7 cala pozwala nie tylko odczytywać istotne parametry produkcyjne, lecz również zapisywać profile i rejestrować dane. Dzięki łączności z siecią Internet diagnostyka i serwis mogą odbywać się zdalnie.

Maszyna świetnie sprawdzi się jako: tubiarka do tub termozgrzewalnych, tubiarka do tub PET, tubiarka do tub aluminiowych, tubiarka do tub metalowych.

Dzięki możliwości zastosowania do szerokiej gamy produktów tubiarka może napełniać i zamykać tuby cylindryczne (z otworem EURO lub zakrzywioną linią zgrzewu), owalne lub zwężane, aplikatory (również z wkładanym tłokiem), opakowania tusz do rzęs z pędzelkiem, kartusze, słoiczki i elastyczne tubki z otwieranym korkiem.

Korzyści dla użytkownika

  • Nowoczesny serwonapęd i panel operatorski HMI oznaczające niezawodność i łatwość obsługi
  • Służy do napełniania, zamykania i zakładania korka szerokiej gamy pojemników tubkowych z 15-minutowym czasem przejścia na inny produkt
  • Bardzo niskie wymogi konserwacyjne zmniejszają czasy przestojów
  • Wysoka dokładność dozowania, wyeliminowanie kapania i ciągnięcia się – co oznacza brak zanieczyszczenia
  • Wykrywanie i odrzucanie wadliwych tubek

Czym wyróżnia się oferowana tubiarka? Jako jedna z niewielu nadaje się do napełniania tubek żelem lub kremem z dużą zawartością alkoholu (nawet do 70%). Jest to doskonała napełniarka płynów do dezynfekcji. Nasza tubiarka płynu do dezynfekcji wykazuje doskonałą wydajność, przy pełnej automatyzacji procesu produkcyjnego.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak pożądanym produktem jest dzisiaj żel lub krem dezynfekujący. Napełniarka pozwala go dystrybuować w ramach wzmożonych potrzeb, co przyczynia się do jakościowej poprawy produkcji płynów dezynfekujących. Zachęcamy do poznania naszej szczegółowej oferty, w której tubiarka do dezynfekcji nie jest jedyną propozycją.

Firma IWK (http://www.iwk.de/), to wiodący producent urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Oferuje wysokiej jakości napełniarki tub, podajniki tub, kartoniarki.