Tester szczelności puszek z karmą dla zwierząt i innymi produktami  

Każdy producent puszkowanej karmy dla zwierząt wie, że jego produkt musi być chroniony przed rozwojem mikroorganizmów. Jeśli proces produkcji jest prawidłowy, nie powinno to stanowić problemu, niemniej jednak kontrola puszek jest ważnym etapem produkcji. Nawet niewielka nieszczelność może z łatwością spowodować przedostanie się tlenu do zawartości i rozwój niepożądanych drobnoustrojów.

Badanie puszek przy użyciu dopasowanej formy

Tester szczelności puszek firmy Oxipack jest przeznaczony do wykrywania zarówno typowych, jak i mikro nieszczelności w opakowaniu. Urządzenie wykorzystuje formy pasujące do kształtu puszek z gotowymi posiłkami, karmą dla zwierząt, mlekiem w proszku itp. Słój Bell Jar opada na opakowanie tworząc próżnię w powstałej przestrzeni. Zmiana ciśnienia jest oznaką nieszczelności, co pozwala na wykrycie wadliwego produktu.

Zaletą urządzenia jest to, że testowanie odbywa się bez uszkadzania opakowania. Dzięki temu mniej odpadów i wadliwych produktów trafia do konsumenta. Różnica ciśnienia jest mierzona w ciągu 30 sekund przy ciśnieniu 700 mbar. Pozwala to na wykrycie nieszczelności nawet o wielkości 10 µm.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość dostosowania form lub membran do potrzeb klienta
  • Prosta obsługa maszyny
  • Możliwość wykonania modeli na zamówienie dla niestandardowych projektów

Oxipack – firma z siedzibą w Holandii, specjalizuje się w technologiach wykrywania nieszczelności. Oxipack oferuje rozwiązania odpowiednie dla różnych typów opakowań zarówno w przemyśle spożywczym jak i farmaceutycznym, dając pewność, że opakowanie jest hermetyczne.

 

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Folder ENG A5 CLT.docx application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document 0.22 MB