Technologia czujników cieczy do pomiaru natężenia przepływu

W wielu bioprocesach monitorowanie procesu, dozowanie dodatków, filtracja czy dostarczanie próbek wymagają precyzyjnego pomiaru natężeń przepływu medium. Dzięki zastosowaniu zautomatyzowanego systemu pomiaru natężenia przepływu o wysokiej dokładności sprzężonego ze sterowaniem pompami można uzyskać wiele korzyści w kategoriach jakości i dokładności prowadzenia procesu.

Dokładny pomiar natężenia przepływu i sterowanie pompami w trybie automatycznym

Flow Reader firmy Flownamics to czujnik natężenia przepływu cieczy o wysokiej dokładności ze zintegrowanym sterownikiem pomp. Czujnik Flow Reader wykorzystuje opatentowaną technologię dwóch czujników, dzięki której może osiągać dokładność nawet na poziomie 0,01 ml/minutę.

Zasada działania czujnika opiera się o wtryskiwanie pęcherzyków sterylnego powietrza do kanału przepływu cieczy. Rurka pomiarowa jednorazowego użytku jest poddawana promieniowaniu gamma i można ją wspawać bezpośrednio do kanału cieczy.

Sensor Flow Reader będzie wtedy mógł być wykorzystany do sterowania w pętli zamkniętej układem tłoczącym sterowanym prądem o napięciu 0-10 V, takim jak pompy Flownamics FP-101. W takiej konfiguracji układ nie będzie wymagał kalibracji.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Eliminuje konieczność ręcznej kalibracji pomp, w ten sposób oszczędzając czas i zasoby
  • Przydatna w specjalistycznych procesach wysoka dokładność w zakresie nawet od 0,01 ml/min
  • Możliwość sterowania wszystkimi pompami różnych producentów, które umożliwiają sterowanie zdalne napięciem 0-10 V
  • Rurka pomiarowa jednorazowego użytku, którą można umieścić w kanale przepływu cieczy, nie wymaga stosowania kanału obejściowego

Firma Flownamics (http://www.flownamics.com) została założona w 1995 r. i od tego czasu pracuje nad rozwojem nowych technologii w zakresie pobierania próbek w procesach biotechnologicznych, ich automatyzacji i sterowania. Flownamics oferuje wysokiej jakości produkty do procesów fermentacji oraz na potrzeby osób obsługujących bioreaktory w branży biotechnologicznej.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_Flownamics_FlowReader.pdf application/pdf 0.31 MB