Taśmowa prasa filtracyjna

Gdy poszukiwany jest sposób odwadniania zagęszczonej zawiesiny lub osadów ściekowych w komunalnych lub przemysłowych oczyszczalniach ścieków o pracy ciągłej, często wybieranym rozwiązaniem jest filtracja na prasie taśmowej.  Klienci z tych branż potrzebują automatycznego rozwiązania, które nie wymaga ciągłej uwagi operatora, a przy tym zapewniają świadomość niezawodnej pracy oferowana przez solidną i sprawdzoną konstrukcję oraz niskie koszty zakupu i eksploatacji.

Ciągłe, automatyczne odwadnianie osadów ściekowych w urządzeniu wiodącego producenta w branży filtracji przemysłowej

Firma Tefsa od ponad 30 lat dostarcza taśmowe prasy filtracyjne spełniające te wymagania.  Posiadamy ponad 2000 modeli pras filtracyjnych zainstalowanych w ponad 1000 obiektach klientów.  Taśmowa prasa filtracyjna wyróżnia się wśród konkurencyjnych produktów bardziej wydajnym etapem odwadniania, który obejmuje przekręcanie medium filtracyjnego w celu poprawienia początkowej ekstrakcji wody, a także ogólną solidnością wykonania i niezawodnością.  Przy budowie pras położono specjalny nacisk na stopniowe przykładanie nacisku między taśmami oraz ścinanie wywoływane przeciskaniem tkaniny filtracyjnej między wałkami o zmiennej średnicy. Poprawia to wydajność filtracji i procesu odwadniania.  Dostępnych jest wiele wariantów, dzięki czemu możliwy jest dobór urządzenia do konkretnego procesu. W każdym modelu można wybrać taśmę o szerokości zapewniającej wydajność od 10 do 35 metrów sześciennych na godzinę.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Automatyczne i ciągłe działanie pozwalające na pracę bez nadzoru
  • Niskie nakłady inwestycyjne i operacyjne
  • Niskie zużycie energii
  • Możliwość dobrania szerokości taśmy do wymaganej wydajności
  • Solidna budowa i konstrukcja zapewniająca minimum zakłóceń procesu

Tefsa posiada ponad 40 lat doświadczenia w radzeniu sobie z wyzwaniami filtracji i odwadniania, co skutkuje ponad 9000 referencji w przemyśle na całym świecie. Tefsa, z główną siedzibą w Barcelonie w Hiszpanii, bada, projektuje, rozwija i produkuje prasy filtracyjne taśmowe, z górnym podwieszeniem i dolnym podparciem płytek. Rozległy program produkcyjny firmy Tefsa oraz zdolność dopasowania rozwiązań do indywidualnych wymagań klienta są kluczowym zadaniem firmy na rynku.

Grupa TEFSA powstała w 1974 roku z myślą o prowadzeniu badań i projektów związanych z filtracją i odwadnianiem. Prowadząc działania w tym zakresie TEFSA na przestrzeni ostatnich 40 lat opracowała specjalistyczne projekty dostosowane do konkretnych wymagań. Rozległy program produkcji, który jest główna zaletą firmy, pozwala na wybór najlepszych rozwiązań stosowanych w konkretnym przypadku separacji cieczy od substancji stałych. TEFSA zawsze oferuje odpowiednie urządzenia o zaawansowanej technologii i nowoczesnej konstrukcji.