Szybka pakowarka typu flow-pack do czekoladek

Zawijanie produktów czekoladowych w opakowania flow-pack stanowi atrakcyjną i wygodną formę pakowania. Tradycyjne pakowarki flow-pack mogą mieć mało elastyczną konstrukcję, przez co w zakresie szybkości owijania czy rodzaju produktu będą stanowić lepszy lub gorszy kompromis. Zbudowany indywidualnie system modułowy pozwoli na pełne dostosowanie maszyny do potrzeb produkcyjnych, a ponadto umożliwi na modyfikacje lub rozbudowę systemu w późniejszym czasie.

Modułowa owijarka folią ze zgrzewaniem na zimno lub gorąco do produktów czekoladowych

Pakowarka FPC5 firmy Theegarten Pactec to całkowicie wszechstronna i wysokowydajna pakowarka flow-pack, zaprojektowana specjalnie do owijania oblewanych lub obsypywanych produktów i batonów czekoladowych.
Modułowa konstrukcja oznacza, że pakowarkę FPC5 można dostosować za pomocą opcji i wyposażenia do wymagań klienta, nie rezygnując z łatwości kolejnych jej modyfikacji w przyszłości.
Mogąca zapakować do 1500 produktów na minutę pakowarka FPC5 umożliwia rozszerzenie o bezkontaktowy, próżniowy system podający z synchronizacją, inteligentny taśmowy system podający lub łańcuchowy przenośnik podający z ramieniem robotycznym.
Do obsługi produktów w wielopakach maszyna może być wyposażona w opcjonalny podajnik pudełek kartonowych i układ grupujący. Do innych opcji podawania na wyjściu należy grawitacyjny kanał wyjściowy lub przenośnik wyjściowy z odrębnym napędem.
Dostępny jest także wybór opcji i sposobów zamykania ze zgrzewaniem na zimno i na gorąco. Należą do nich dwu- lub trzyetapowa zgrzewarka wzdłużna przystosowana do zgrzewania na zimno i na gorąco, zgrzewarka tworząca długi zgrzew, segmentowa zgrzewarka poprzeczna o maksymalnie 4 szczękach, zgrzewanie ze zgrzewem krzyżowym w kierunku wzdłużnym lub poprzecznym.
Dzięki całkowicie zautomatyzowanej pracy i prostemu w obsłudze interfejsowi HMI z ekranem dotykowym jeden operator może bez problemu nadzorować pracę wielu maszyn serii FPC5.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Praca z wysoką wydajnością do 1500 sztuk na minutę
  • Modułowa budowa oferuje szeroki wybór opcji pozwalających dostosować maszynę do potrzeb klienta
  • W pełni automatyczna praca wymagająca minimum ingerencji operatora
  • Możliwość podawania kartonów w celu wytwarzania opakowań w wielopakach
  • Wybór wielu opcji podawania na wejście i wyjście w celu dostosowania do istniejącej linii produkcyjnej

 

Theegarten Pactec (https://www.theegarten-pactec.de/home) is a German supplier of high-speed packaging machines for confectionery industry.