Szybka pakowarka do zawijania landrynek w kopertę

Zawijanie w kopertę stanowi atrakcyjną formę opakowania dla landrynek, cukierków toffi i eklerków. Jednakże tradycyjne rozwiązania pakujące często nieodpowiednio posługują się produktem przy wyższej szybkości pakowania. Ponadto założenie opakowania zewnętrznego/wtórnego wymaga zastosowania kolejnej maszyny w linii. Specjalnie zaprojektowana, wysokowydajna maszyna zawijająca w kopertę połączona z pakowarką flow-wrap o delikatnej obsłudze produktów pozwoli na pakowanie produktów najwyższej jakości o delikatnej budowie, a jej zastosowanie pozwoli zwiększyć wydajność pakowania i obniżyć koszty eksploatacji.

Zawijarka w kopertę zespolona z pakowarką flow-wrap do pakowania landrynek w wielopaki

Pakowarka HCW4+FPC5 firmy Theegarten Pactec to zaprojektowana indywidualnie wysokowydajna maszyna pakująca do pakowania ze składaniem landrynek i podobnych produktów. Bezpośrednie zestawienie z maszyną flow-pack pozwala na grupowanie pojedynczych produktów w celu nałożenia opakowania zewnętrznego – co zwiększa wydajność produkcji i obniża koszty.
Maszyna HCW4+FPC5 została zaprojektowana do pracy z szybkością do 1500 sztuk na minutę. Umożliwia ona pakowanie produktów w woskowany papier, celofan, polipropylen lub papier powlekany aluminium. Następnie grupuje produkty i umieszcza w opakowaniu flow-wrap zamykanym na zimno lub gorąco.
Zaprojektowana do ostrożnego podawania produktów zawijarka wykorzystuje zasadę ciągłego ruchu, dzięki której może pakować z wysoką szybkością nawet najbardziej delikatne produkty. Najlepsze rezultaty będzie można uzyskać stosując układ podający z wbudowanym stanowiskiem sortowania. Służy ono do eliminacji pyłu cukrowego, okruchów i pękniętych kawałków produktu z podawanego strumienia.
Maszyna flow-pack jest wyposażona w system wstępnego naciągania folii napędzany trwałym serwomechanizmem. Takie rozwiązanie pozwala na łączenie wstęgi folii dokładnie w miejscu nadrukowanego znaku i zmniejszenie liczby produktów odrzucanych ze względu na wadliwe łączenie.
Sterowanie zespoloną maszyną odbywa się za pomocą pojedynczego interfejsu operatorskiego HMI z ekranem dotykowym i wymaga tylko jednego operatora. Owijarka/pakowarka HCW4+FPC5 została zaprojektowana z uwzględnieniem łatwości dostępu do każdego miejsca maszyny i oferuje łatwą obsługę, konserwację i czyszczenie.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zespolona owijarka i pakowarka flow-wrap do pracy z maksymalną wydajnością
  • Praca z wysoką wydajnością do 1500 sztuk na minutę
  • Może zawijać w kopertę z użyciem szerokiego wyboru materiałów
  • Jednoosobowa obsługa obniża koszty pracy
  • Pełna gama opcji podawania na wejściu i wyjściu pozwalająca dostosować urządzenie do każdej linii produkcyjnej

 

Theegarten Pactec (https://www.theegarten-pactec.de/home) is a German supplier of high-speed packaging machines for confectionery industry.