Szafa do przechowywania nasion

Właściwe przechowywanie nasion jest niezbędne dla zachowania ich żywotności i zdolności kiełkowania. Nasiona mają różny termin przydatności – od kilku do nawet kilkuset lat, w zależności od warunków i gatunku. Ogólnie nasiona przechowywane w suchych, chłodnych i ciemnych warunkach przeżywają dłużej niż te magazynowane w ciepłych i wilgotnych miejscach. Bez właściwego przechowywania cechy fizjologiczne i fizyczne nasion mogą szybko ulec pogorszeniu. Dlatego też bardzo ważne jest, by zapewnić nasionom odpowiednie warunki składowania. Szafa do przechowywania nasion umożliwia przechowywanie o wysokiej jakości.

Bezpieczne przechowywanie materiału nasiennego

Szafa do przechowywania nasion SSC-120 firmy Seed Processing Holland może być używana do przechowywania nasion w wymaganej wilgotności powietrza i temperaturze, umożliwiając w ten sposób użytkownikom magazynowanie ich materiałów siewnych w kontrolowanym i bezpiecznym środowisku.

Dwudrzwiowa szafa może być w wyposażona w maksymalnie 50 stalowych półek. Ponadto posiada możliwość wyboru temperatury w zakresie od 5°C do 20°C, wilgotności powietrza w zakresie od 30% do 60% w temperaturze otoczenia od 15°C do 30°C i wilgotności powietrza maksym. 70%.

Dodatkowo szafa jest monitorowana za pomocą PLC i posiada ekran dotykowy ułatwiający obsługę. Ma zainstalowany system alarmowy, który ostrzega operatora, jeśli wilgotność powietrza lub temperatura nie spełniają wymaganych ustawień. Jednostka umożliwia użytkownikom odczytanie ustawień wilgotności powietrza, temperatury i chłodzenia.

Korzyści

  • Umożliwia operatorom łatwą regulację wilgotności i temperatury powietrza
  • Konstrukcja ze stali nierdzewnej zapewnia trwałość i niezawodność
  • System alarmowy ostrzega operatorów o zakłóceniu warunków wilgotności i temperatury powietrza

Seed Processing Holland oferuje maszyny do młócenia i pozyskiwania nasion, suszarnie, urządzenia do gruntowania, kondycjonowania, czyszczenia, powlekania, maszyny do liczenia, ważenia i pakowania nasion warzyw i owoców.