Szafa bezpieczeństwa mikrobiologicznego klasy II

To wygodne urządzenie oferuje najbardziej zaawansowane funkcje ochrony produktu-operatora oraz obsługę w przyjazny użytkownikowi i ergonomiczny sposób zapewniający najlepsze warunki i rezultaty pracy.

Ochrona operatora, produktu/materiałów i środowiska zgodnie z wymaganiami klasy II

BioULTRA firmy Telstar Life-Sciences to szafy bezpieczeństwa klasy II z najwyższego przedziału, zapewniające bezpieczeństwo operatora, produktu/materiałów oraz środowiska. Posiadają one certyfikaty według normy europejskiej EN 12469 i spełniają główne wymagania specyfikacji NSF 49 (klasa II typ A2 /B3) oraz BS 5726:2005. Są przystosowane do pracy ze środkami patogennymi poziomów 1, 2 i 3 stosowanymi w branży farmaceutycznej, akademickich centrach badawczych, biotechnologii, laboratoriach szpitalnych i medycznych oraz laboratoriach kontroli jakości.

Szafa bezpieczeństwa posiada przesuwne okienko z napędem i nadmuchiwaną uszczelką, obliczenia zapełnienia się filtrów i uproszczony proces dezynfekcji dymem pozwalają ograniczyć koszty utrzymania i czasy przestojów.

Sterowanie i rejestrowanie parametrów za pomocą zdalnego komputera pozwala na zastosowanie urządzenia w laboratoriach klasy P3.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Filtry są łatwo dostępne od przodu szafy, a ich demontaż odbywa się za pomocą unikalnego urządzenia mocującego. Pozwala to skrócić czas wymiany filtrów do pięciu minut.
  • Jednoczęściowa komora robocza z zaokrąglonymi narożami ułatwia i usprawnia proces czyszczenia
  • Stabilna i ergonomiczna podstawa zaprojektowana z zachowaniem dużej przestrzeni roboczej umożliwiającej pracę w wielu różnych pozycjach
  • Komfortowa i pozbawiona stresu prac przez wiele godzin jest możliwa dzięki niskiemu poziomowi hałasu generowanego przez szafkę (poniżej 58 dBA), który jest wiele razy niższy od poziomu wymaganego przez normy (65 dBA)
  • Kompensacja zapełnienia filtrów pozwala osiągnąć optymalne ich wykorzystanie oraz ograniczenie wymogów serwisowych

Przedsiębiorstwo Telstar Life Science Solutions specjalizuje się w projektowaniu i produkcji liofilizatorów GMP ze zintegrowanymi systemami załadunku/wyładunku, urządzeń do zapobiegania dostawaniu się zanieczyszczeń oraz do wytwarzania wody do wstrzykiwań oraz pary czystej, autoklawów, pieców suchych, destylatorów wody, generatorów pary czystej. Dodatkowo wśród produktów firmy znajdują się komory i boksy o przepływie laminarnym oraz izolatory zanieczyszczeń.