Systemy transportu pyłu i koncentratu odpadów dla hut

Nowoczesne operacje wytapiania metali są wykonywane w niezwykle trudnych warunkach, w których zapewnienie niezawodności i trwałości urządzeń jest sporym wyzwaniem.  Najlepsze firmy z tej branży powierzają dostarczenie solidnych urządzeń do danego procesu ekspertom w dziedzinie transportu materiałów.

Rozwiązania transportu pyłu i koncentratu odpadów do pracy w najtrudniejszych warunkach

Działająca w dziedzinie przemysłowych systemów transportu materiałów od ponad 30 lat firma Raumaster oferuje opracowane według potrzeb systemy przenośników i dozowników do transportu pyłu i koncentratu zanieczyszczeń w hutach wytopu metali.  Przenośniki Raumaster służą do transportowania koncentratu po reakcji z kwasem siarkowym do suszarek. Dzięki w pełni zamkniętej i uszczelnionej konstrukcji przenośników oraz uwzględnienie na wczesnym etapie projektowania odporności na zużycie ścierne, wysoką temperaturę oraz działanie chemiczne podczas transportu występuje jedynie minimalne ryzyko korozji lub innych problemów eksploatacyjnych.  Firma Raumaster dostarcza także systemy odpylania, w których pył gromadzony w kolejnych procesach jest zawracany z powrotem do pieca.  Urządzenia do usuwania pyłów są zaprojektowane z zachowaniem takiej samej solidności konstrukcji i bezproblemowej pracy w trudnych warunkach hutniczych co dozowniki koncentratu odpadów.  Inżynierowe firmy Raumaster pracują we współpracy z klientem w celu opracowania najbardziej optymalnych rozwiązań do transportowania materiałów w obrębie hut, a nasze przenośniki mogą być podłączone bezpośrednio do urządzeń klienta, minimalizując liczbę połączeń i obszarów narażonych na uszkodzenia i zużycie.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Dobrze sprawdzone konstrukcje wiodącej marki w branży transportowania materiałów w ciężkich warunkach
  • Pełna gama produktów i rozwiązań do transportu materiałów nadających się do zastosowania w warunkach hutniczych
  • Wszystkie urządzenia są zaprojektowane pod kątem niezawodnej pracy i braku przestojów
  • Zamknięta konstrukcja przenośników zasilających linię suszenia przyczynia się do zmniejszenia emitowanego kwasu siarkowego
  • Zaprojektowane tak, aby oprzeć się szkodliwemu działaniu temperatury, ścierania i obecności agresywnych chemikaliów

Fińska firma Raumaster działająca w przemyśle energetycznym jest synonimem światowej klasy jakości. Uplasowała się w centralnym miejscu w przemyśle poprzez ciągłe przyjmowanie nowych wyzwań, aby produkt końcowy był taki, jakiego klient wymaga. Celem Raumaster nie jest podążać za innymi, lecz wyznaczać nowe standardy w branży poprzez stały rozwój. Zakres systemów jest zależny od preferencji klientów – każda koncepcja jest indywidualnie omawiana.

Raumaster projektuje i produkuje urządzenia do obsługi paliwa stałego oraz biomasy.