Systemy transportu popiołu dla przemysłowych kotłów na biomasę

Rosnące stosowanie paliw stałych, w tym biomasy, w procesach przemiany energii doprowadziło do powstania i wzrostu zapotrzebowania na systemy transportu popiołu.  Szeroki zakres paliw spalanych w nowoczesnych zakładach konwersji energii przyczynił się także do zapotrzebowania na precyzyjnie zaprojektowane systemy transportu popiołu z wysoką wydajnością.

Kompletne, „szyte na miarę” rozwiązanie transportu popiołu od ekspertów w branży

Firma Raumaster ma ponad 30 letnie doświadczenie w branży energetycznej i przetwórstwa drewna w Finlandii.  Firma jest znanym na całym świecie ekspertem od systemów transportu materiałów w branży biomasy. Oferuje serię systemów transportu popiołu, która pozwala przetransportować wszystkie produkty uboczne spalania paliw stałych o różnych szybkościach generowania.  Systemy transportowe Raumaster mogą być stosowane do popiołów paleniskowych, popiołów lotnych, a także pyłów zbieranych na elektrofiltrach i filtrach konwencjonalnych.  Obejmują one urządzenia do chłodzenia, transportowania, przesiewania wstępnego, usuwania cząstek metalicznych, przesiewania klasyfikującego, magazynowania i załadunku na mokro i sucho.  W skrócie: oferujemy kompletne rozwiązanie dla każdego zapotrzebowania na system transportu popiołu, a nasze rozwiązania są zawsze dostosowane i pozwalają spełnić potrzeby klienta w danym niepowtarzalnym środowisku.  Ponieważ potrzeby przemysłu przemiany energii z biomasy zmieniają się, firma na bieżąco dostosowuje swoją ofertę produktów i opracowuje zoptymalizowane rozwiązania transportu popiołu, które spełnią wymagania w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach.  Wszystkie urządzenia są zaprojektowane z uwzględnieniem najwyższego stopnia niezawodności oraz wszelkich wymogów bezpieczeństwa i środowiskowych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • W pełni niestandardowe rozwiązania dla każdego problemu klienta i wyzwania związanego z transportem popiołu
  • Możliwość opracowania systemów o różnych wydajnościach
  • W razie potrzeby stosowane są chłodzone wodą przenośniki ślimakowe i łańcuchowe o wzmocnionej budowie
  • Niespalone paliwo może być transportowane z powrotem do kotła za pomocą specjalistycznych siatek i przenośników
  • Silosy magazynowe zaprojektowane przez doświadczonych inżynierów ze spełnieniem najbardziej wymagających standardów branżowych

Fińska firma Raumaster działająca w przemyśle energetycznym jest synonimem światowej klasy jakości. Uplasowała się w centralnym miejscu w przemyśle poprzez ciągłe przyjmowanie nowych wyzwań, aby produkt końcowy był taki, jakiego klient wymaga. Celem Raumaster nie jest podążać za innymi, lecz wyznaczać nowe standardy w branży poprzez stały rozwój. Zakres systemów jest zależny od preferencji klientów – każda koncepcja jest indywidualnie omawiana.

Raumaster projektuje i produkuje urządzenia do obsługi paliwa stałego oraz biomasy.