Systemy odbioru biomasy stałej

Paliwa z biomasy występują w różnych formach i często są transportowane w bardzo dużych ilościach.  Transport musi być ekonomiczny i w zależności od lokalnych warunków jest najczęściej realizowany samochodami ciężarowymi, pociągami lub statkami.  Zmienna forma dostarczanych paliw i dostępnych możliwości transportu stanowi z punktu widzenia odbiorcy istotne wyzwanie, które może ułatwić lub utrudnić realizację procesu przemysłowego.  Z tego powodu pomyślna eksploatacja instalacji przetwarzania biomasy wymaga niestandardowych rozwiązań przygotowanych przez dostawcę systemów wewnątrzzakładowego transportu materiałów.

Niestandardowe systemy odbioru biomasy od doświadczonego dostawcy

Firma Raumaster ma ponad 30 letnie doświadczenie w branży energetycznej i przetwórstwa drewna w Finlandii.  Firma jest znanym na całym świecie ekspertem od systemów transportu materiałów w branży biomasy. Oferuje niestandardowe rozwiązania odbioru paliw z biomasy dostosowane do potrzeb Twojej instalacji.  Do paliw z biomasy mogą należeć wióry drzewne, pozostałości drewniane, kora, pellet, brykiet drewniany, torfy, węgiel, paliwa drzewne z recyklingu, odpady i uboczne produkty rolnicze oraz recyklingowane paliwa stałe. Wszystkie ich rodzaje mogą być transportowane z różnymi wydajnościami.  Paliwa mogą być odbierane z pojazdów ciężarowych, pociągów lub statków i rozładowywane za pomocą w pełni zintegrowanych rozwiązań, takich jak rozładunek przenośnikami łańcuchowymi, taśmowymi z taśmą progową, ślimakowymi lub czerpakowymi.  Możliwe jest zastosowanie mieszania paliw natychmiast po ich odebraniu.  Niezależnie od rodzaju paliw i szczególnych potrzeb danego zakładu przemiany biomasy firma Raumaster dysponuje wyspecjalizowanymi inżynierami i doświadczeniem pozwalającym opracować optymalne rozwiązanie.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość obsługiwania szerokiej gamy paliw z biomasy
  • Ponad 30 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań do transportu biomasy
  • Odbiór paliw z biomasy dostarczaną środkami drogowymi, kolejowymi lub wodnymi
  • Niestandardowe rozwiązania dostosowane do potrzeb procesowych i możliwości ekonomicznych danego zakładu
  • Rozwiązania do odbioru paliw zintegrowane z urządzeniami realizującymi kolejne etapy procesu

Fińska firma Raumaster działająca w przemyśle energetycznym jest synonimem światowej klasy jakości. Uplasowała się w centralnym miejscu w przemyśle poprzez ciągłe przyjmowanie nowych wyzwań, aby produkt końcowy był taki, jakiego klient wymaga. Celem Raumaster nie jest podążać za innymi, lecz wyznaczać nowe standardy w branży poprzez stały rozwój. Zakres systemów jest zależny od preferencji klientów – każda koncepcja jest indywidualnie omawiana.

Raumaster projektuje i produkuje urządzenia do obsługi paliwa stałego oraz biomasy.