System zautomatyzowanego pobierania próbek dla bioprocesów w większej skali

Dokładne pobieranie próbek jest niezbędne przy dopracowywaniu wielu różnych procesów przemysłowych, chemicznych i obejmujących biopaliwa. W celu maksymalnego zwiększenia wydajności można zastosować rozwiązanie poboru próbek, które umożliwi zautomatyzowane monitorowanie analitów w czasie rzeczywistym przez 24 godziny/dobę i 7 dni w tygodniu oraz pobieranie frakcji, sterowanie surowcami i przetwarzanie danych, pozwalając na zwiększenie efektywności procesu i prac badawczych.

Zautomatyzowane rozwiązanie do liniowego pobierania próbek z maksymalnie 8 zbiorników

Flownamics Seg-Flow 8000i jest całkowicie zautomatyzowanym systemem liniowego pobierania próbek. Oferuje on wiele rozwiązań do monitorowania i sterowania procesem w branży biopaliw, chemicznej i przemysłowej.

Opatentowana technologia segmentowego pobierania próbek Seg-Flow oznacza możliwość szybkiego i dokładnego pobierania próbek z maksymalnie 8 zbiorników oraz dostarczanie ich do maksymalnie 4 systemów analiz i/lub zbierania frakcji. System wykorzystuje chemicznie obojętny kanał cieczy z automatycznym myciem i sterylizacją po każdej próbce.

Wiele dostępnych opcji sterowania podawaniem przekłada się na maksymalną użyteczność systemu, a wersja Seg-Flow 8000i może kontrolować nawet do 2 pomp na każdy zbiornik.

System 8000i działa niezależnie od skali i może być stosowany ze zbiornikami laboratoryjnymi, pilotażowymi lub produkcyjnymi.

System Seg-Flow działa w oparciu o wbudowany dotykowy interfejs HMI pozwalający na sterowanie dużą liczbą opcji próbek i sposobów przesyłu. Łatwy w użyciu system wymaga minimum szkolenia i pozwala na zaprogramowanie nowych parametrów w czasie zaledwie kilku minut.

Dla każdego zbiornika lub strumienia dane i informacje są rejestrowane oddzielnie i prezentowane za pomocą wbudowanego serwera Flow-Web, który pozwala na ich wyświetlanie i manipulowanie nimi z dowolnego komputera lub urządzenia przenośnego.

System Seg-Flow działa pod kontrolą wszechstronnego oprogramowania, które można dostosować do konkretnego zastosowania. Oprogramowanie umożliwia zapis danych w formacie arkusza kalkulacyjnego lub automatyczne eksportowanie do innych aplikacji. Stan systemu i raporty można szybko sprawdzić z dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę i dostęp do sieci Internet..

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Technologia segmentacji przepływu umożliwia niezwykle dokładne pobieranie próbek zawierających jak i nie zawierających komórek
  • Jedno urządzenie, które umożliwia pobieranie próbek z maksymalnie 8 reaktorów i dostarczanie ich do maksymalnie 4 analizatorów
  • Minimum czynności konserwacyjnych i łatwa konfiguracja pozwalają obniżyć wymagania w zakresie szkoleń
  • Chemicznie obojętne kanały przepływu cieczy z automatycznym myciem i sterylizacją
  • Możliwość dostosowania do konkretnych wymagań użytkownika

Firma Flownamics (http://www.flownamics.com) została założona w 1995 r. i od tego czasu pracuje nad rozwojem nowych technologii w zakresie pobierania próbek w procesach biotechnologicznych, ich automatyzacji i sterowania. Flownamics oferuje wysokiej jakości produkty do procesów fermentacji oraz na potrzeby osób obsługujących bioreaktory w branży biotechnologicznej.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
Brochure_Flownamics-Seg-Flow.pdf application/pdf 0.66 MB