System płukania i suszenia pojemników

Napełnianie pojemników różnymi produktami często prowadzi do zostawiania przelań, pozostałości czy innych zanieczyszczeń na powierzchni pojemników. Takie zanieczyszczenia muszą zostać usunięte przed skierowaniem pełnych opakowań do kolejnych etapów, takich jak etykietowanie, nadruk czy umieszczanie w opakowaniach wtórnych. Kompletne rozwiązanie do płukania i suszenia zwiększy szybkość produkcji na linii i pozwoli uzyskać doskonałe rezultaty w formie mniejszej liczby odrzutów, strat oraz wyższej wydajności.

Mycie i suszenie opakowań z produktami w jednym urządzeniu

System RinseDry firmy JetAir Technologies to zintegrowane rozwiązanie do płukania i suszenia, które powstało w celu zapewnienia doskonałych rezultatów przy większej wydajności produkcji.
Systemy RinseDry są projektowane indywidualnie dla danego klienta w oparciu o jego ścisłe wymagania. Konfiguracja i rodzaj dysz wodnych oraz rozmieszczenie i budowa dysz noży powietrznych są charakterystyczne dla linii produkcyjnej, dzięki czemu praca systemu odbywa się z największą wydajnością.
Również działanie urządzenia RinseDry jest dobrane specjalnie do szybkości pracy danej linii oraz geometrii stosowanych pojemników. W celu uzyskania najlepszych rezultatów system składa się z podzespołów o wysokiej oszczędności energii. Na przykład dmuchawy odśrodkowe o bezpośrednim napędzie dostarczają czyste, przefiltrowane i bezolejowe powietrze do suszenia, zużywając przy tym o 70% mniej energii niż tradycyjne alternatywy wykorzystujące sprężone powietrze. Ciśnienie i natężenie przepływu wody na stanowisku płukania są dobierane tak, aby wykorzystywać najmniejszą ilość wody, jaka pozwoli uzyskać idealne rezultaty.
Procesy płukania oraz suszenia metodą noża powietrznego odbywają się w zamkniętych, łatwych do przemycia obudowach ze stali nierdzewnej. Nie tylko zmniejszają one do minimum generowany hałas, lecz także zatrzymują całą wilgoć z płukania i przedmuchiwania, pozwalając na bezpieczne odprowadzenie jej do ścieków. W ten sposób podłogi pozostają suche i nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa jak w tradycyjnych systemach otwartych.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Zintegrowane, indywidualnie projektowane rozwiązanie, które można łatwo włączyć do istniejącej linii
  • Oszczędności energii do 70%
  • Całkowicie zamknięta konstrukcja eliminuje ryzyko zanieczyszczeń
  • Rozwiązanie, które można zintegrować z układami sterowania istniejących systemów
  • Praca bez nadzoru operatora o minimum wymogów dotyczących utrzymania

 

JetAir Technologies designs and manufactures air knife drying and blow off systems for containers and consumer packaged goods.