System homogenizujący w standardzie GMP

Producenci potrzebują urządzeń mieszających o wysokiej wydajności, elastyczności i łatwości obsługi. Ten system dokładnego mieszania stanowi niezawodną i przyjazną dla użytkownika maszynę, która zapewniając kierownikom zakładów spokój umysłu oraz bezproblemową pracę sprawi, że będą mogli oni się skupić na udoskonalaniu innych obszarów swoich procesów produkcyjnych. To wysokiej jakości urządzenie wymaga minimum prac konserwacyjnych, jest łatwe czyszczeniu i umożliwia bezpośrednie dozowanie cieczy i ciał stałych, mieszanie i dyspergowanie zawartości zbiornika, podgrzewanie lub chłodzenie produktów, a także prowadzenie procesu pod ciśnieniem lub próżnią.

 Uniwersalny system mieszający zapewniający precyzyjnie ustalone i powtarzalne rezultaty oraz bezpieczną pracę

System homogenizacji i emulsyfikacji Master Plant firmy IKA został zaprojektowany z uwzględnieniem wymagań stawianych procesom mieszania w branży farmaceutycznej, jednakże równie dobrze sprawdza się przy produkcji artykułów spożywczych, napojów, kosmetyków i produktów przemysłu chemicznego.  W zależności od potrzeb technologicznych i oczekiwanych rezultatów stosowana jest jedna z wielu wymiennych głowic mieszających.  Każda z głowic może być podgrzewana lub chłodzona, umożliwiając mieszanie z jednoczesnym sterowaniem temperaturą produktu. Elastyczne zgarniacze z PTFE poruszają się jednocześnie z głowicą mieszającą i zapobiegają przywieraniu produktu do ścianek zbiornika.  System ten umożliwia pracę z cieczami o lepkości do 100 000 mPa*s.  W systemie homogenizacyjnym GMP produkt może być całkowicie rozładowywany bez potrzeby przepompowywania. Jest on dostępny w modelach o pojemności od 10 do 4000 litrów.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Uniknięcie tworzenia się grudek dzięki dozowaniu dodatków bezpośrednio do komory dyspergującej
  • Możliwość zastosowania czyszczenia CIP oraz pełnej sterylizacji instalacji parą
  • Niskie wymogi w zakresie utrzymania
  • Wymienny osprzęt do dyspergowania
  • Możliwość ogrzewania lub chłodzenia mieszadła — co skraca czas procesu wymagany na regulację temperatury produktu

IKA to światowy lider w produkcji sprzętu laboratoryjnego. Technologia laboratoryjna IKA oferuje szeroką gamę innowacyjnych urządzeń do wielu zastosowań w dziedzinie badań i rozwoju. Wielu liderów na całym świecie zaufało marce IKA. Firma zdobyła wiodącą pozycję na światowym rynku dzięki swoim innowacyjnym mieszadłom magnetycznym, mieszalnikom, wstrząsarkom, homogenizatorom, młynom, itd. Specjalnie opracowane oprogramowania wykorzystywane są do laboratoryjnych i analitycznych aplikacji, jak również kontroli jakości produktu końcowego.