System destylacji wody

Woda stosowana w procesach farmaceutycznych musi spełniać wysokie standardy określone przez państwowe organy regulacyjne. Wymagają one stosowania szybkiej, dokładnej destylacji do usunięcia zanieczyszczeń, natomiast optymalna realizacja tego sposobu oczyszczania musi również spełnić wymogi odpowiedniej wydajności. Czynniki te nabierają krytycznego znaczenia w przypadku wody do iniekcji, gdyż ewentualne błędy mogą być dość kosztowne. Idealnym rozwiązaniem jest System destylacji wody

System destylacji wody – czyli system wieloetapowego oczyszczania wody

Destylator wieloetapowy SMPT firmy BRAM-COR służy do wytwarzania czystej wody farmaceutycznej. Jest ona stosowana głównie do preparatów wstrzykiwanych do układu krążenia pacjentów. To urządzenie spełnia wymagania regulacyjne międzynarodowych zalecanych praktyk wytwarzania (GMP) oraz obowiązujących istotnych publikacji.

Destylator wielodziałowy realizuje proces z podziałem na stopnie, z użyciem szeregowo umieszczonych kolumn odparowujących. Na pierwszej wytwarzana jest czysta para. Następnie zostaje skroplona i jest wielokrotnie destylowana na kolejnych kolumnach. Ten proces pozwala uzyskać niższy ogólny koszt eksploatacji niż w przypadku metody jednokolumnowej.

Podgrzewanie i ochładzanie na kolejnych etapach jest wykonywane na płaszczowo-rurowych wymiennikach ciepła. Skraplanie odbywa się w technologii cienkowarstwowej z opadającą warstwą. W miarę pokonywania tych etapów woda uzyskuje coraz wyższy stopień czystości i ostatecznie staje się na tyle czysta, że nadaje się do iniekcji.

Destylator SMPT firmy BRAM-COR ma modułową budowę, dzięki której możliwe jest zwiększenie wydajności destylacji liczonej w litrach na godzinę. Pełny zakres, realizowany przez urządzenia mające od trzech do dziesięciu kolumn, wynosi od 50 do 15 000 litrów na godzinę.

Korzyści dla użytkownika

  • Zgodność z międzynarodowymi standardami
  • Konstrukcja wielokolumnowa pozwala obniżyć koszty użytkowania
  • Modułowe podejście pozwalające uzyskać najniższy koszt dla danego zastosowania
  • Powierzchnie kontaktowe wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316L
  • Samoczynna dezynfekcja destylatora

 

BRAM-COR (https://bram-cor.com) is developing and manufacturing water treatment systems. Also the company manufactures pharmaceutical processing, filling and packaging technology for liquid/sterile drug and viscous products.