System chłodzenia klinkieru

Konkurencyjna produkcja i chłodzenie klinkieru są kluczowymi procesami każdego producenta cementu na świecie. Teraz oferujemy system chłodzenia klinkieru następnej generacji, który pozwoli producentom uzyskać przewagę nad konkurencją.

System chłodzenia klinkieru następnej generacji przeprojektowany w celu zapewnienia lepszej wydajności i niezawodności

System ETA firmy Claudius Peters to w pełni modułowy system do chłodzenia cementu, zaprojektowany w miejsce starszych chłodnic satelitarnych i pomagający w rozwiązaniu wielu związanych z nimi problemów. System składa się z nieruchomego wlotu oraz łoży chłodzących i transportowych, które z wielu względów sprawdzają się lepiej niż tradycyjne systemy. Klinkier jest rozładowywany z pieca do nieruchomego wlotu, gdzie jest chłodzony podmuchami powietrza i równomiernie rozkładany ha łożach schładzających i transportujących. Przesuwanie klinkieru wzdłuż łoży odbywa się za pomocą ruchu posuwisto-zwrotnego poszczególnych pasów danego łoża. Ruch ten jest wymuszany przez siłowniki hydrauliczne. Przy ruchu danego pasa do przodu przesuwane jest 100% niesionego klinkieru, natomiast przy ruchu do tyłu przesuwane jest tylko 25% klinkieru. W ten sposób klinkier jest przenoszony do przodu ruchem posuwisto-zwrotnym poszczególnych pasów. Ta metoda transportu zapewnia zmniejszone zużycie urządzenia, mniejsze nakłady konserwacyjne oraz mniejsze straty produktu niż w tradycyjnych metodach. Niezależne sterowanie poszczególnymi pasami to wyższy poziom kontroli nad dystrybucją klinkieru w obrębie łoża. Liczba pasów jest określona przez szerokość łoża oraz wymaganą wydajność systemu. Ta metoda transportu pozwala znacznie obniżyć zużycie oraz związane z nim wymogi konserwacyjne, a także zapobiega problemom z wydajnością kojarzonym z tradycyjną budową. Chłodzenie odbywa się za pomocą strumienia powietrza przepływającego od spodu łoży. Strumień ten wytwarzany przez wentylatory jest kierowany specjalnymi kanałami pod spodem pasów transportowych, co zapewnia równomierne chłodzenie całej szerokości transportu klinkieru – cecha ta stanowi udoskonalenie urządzeń chłodzących, ponieważ równomierne chłodzenie wymaga mniejszego zużycia energii.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Podzespoły łoży transportowych zazwyczaj podczas pracy nagrzewają się do temperatury jedynie 40°C
  • Klinkier jest schładzany do temperatury o 52°C wyższej od temperatury otoczenia
  • W pełni modułowa budowa pozwalająca łatwo zamontować i dostosować do wymagań każdej instalacji
  • 5 lat gwarancji na kluczowe podzespoły łoży transportowych
  • Wydajność do 15 000 ton dziennie

Claudius Peters Group GmbH (http://www.claudiuspeters.com/), z główną siedzibą w Buxtehude posiada lokalne biura w obu Amerykach, Europie, Chinach i na dalekim Wschodzie.

Znane na całym świecie przenośniki pneumatyczne, silosy, chłodnice klinkierowe, młyny mielące oraz systemy pakujące są synonimem rzetelności i wysokiej jakości urządzeń. Maszyny i systemy te mają szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, metalowym, metalurgicznym. Najczęstszymi zakładami, które wybierają urządzenia firmy Claudius Peters są: cementownie, elektrownie węglowe, zakłady przemysłu gipsowego i aluminiowego.