Suszarnia taśmowa do osadów ściekowych

W razie doświadczania w oczyszczalni ścieków problemów z zagospodarowaniem osadów rozwiązaniem może być dodanie etapu ich suszenia. W ten sposób możliwe będzie stworzenie stałego i niedrogiego sposobu wykorzystania osadów ściekowych jako paliwa lub nawozu organicznego.

Oszczędność kosztów eksploatacji i zmniejszenie emisji poprzez suszenie osadów ściekowych

Suszarnia taśmowa z taśmą płytkową oferuje wydajny i stabilny sposób suszenia osadów do ponownego wykorzystania. Wykorzystuje ona taśmę złożoną z perforowanych płyt stalowych, która poprzez zmniejszenie oporów przepływu powietrza skutkuje zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej przez wentylatory.
Suszenie taśmowe osadów pozwala uzyskać masę zawierającą 90% substancji stałych. Płyty taśmy są ocynkowane i malowane proszkowo dla uzyskania odporności na działanie agresywnych substancji. Można je załadować grubą warstwą suszonego osadu. Otwory w płytkach są na tyle duże, że nie wymagają czyszczenia. Dodatkowo układ rekuperacji ciepła poprawia wydajność cieplną instalacji.  Te i wiele innych cech suszarni sprawiają, że strumień uzyskiwanego z suszenia produktu ma jednorodne właściwości.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Do 80% mniejsze koszty energii elektrycznej podczas pracy
  • Prosta konstrukcja o niskich kosztach utrzymania
  • Wersja filtra powietrza zapewniająca kompletne usunięcie substancji chemicznych
  • Wersja filtra powietrza zapewniająca kompletne usunięcie ścieków

Dorset GM (Green Machines) is specialized in designing and manufacturing solutions for processing organic waste.