Suszarnia taśmowa do odpadów pofermentacyjnych

Suszenie obornika odpadu pofermentacyjnego z obornika drobiowego wymaga precyzyjnej kontroli nad zawartością wilgoci. Do suszenia wilgotnego odpadu pofermentacyjnego przyda się nowoczesne i opłacalne rozwiązanie wykorzystujące ciepło resztkowe instalacji biogazu. Osuszony odpad zostanie z jego pomocą zamieniony na suchą i cenną biomasę, którą można wykorzystać jako nawóz naturalny lub ściółka do stajni.

Zmniejszenie zużycia energii dzięki opłacalnej suszarni dla odpadu pofermentacyjnego o stabilnych warunkach pracy

System suszenia firmy Dorset wykorzystuje generowane w instalacjach biogazu ciepło resztkowe do suszenia obornika i odpadu pozostałego po rozkładzie beztlenowym. Może on pracować przez cały rok i stanowi bardziej opłacalną alternatywę dla awaryjnej chłodnicy. Zużycie energii elektrycznej przez instalację jest stosunkowo niskie. Niski poziom przepływu powietrza przez warstwę produktu zapobiega generowaniu zapylenia.
Jedną z głównych zalet technicznych suszarni taśmowej jest gładka powierzchnia perforowanych płyt stalowych. Taśma płytowa o wytrzymałej konstrukcji może przenieść grubą warstwę obornika (15-18 cm) rozłożoną równo na całej szerokości płyt, co oznacza wyższą skuteczność procesu suszenia. Wydajność suszarni taśmowej sprawia, że urządzenie ma zwartą budowę i nie zajmuje dużo miejsca.
Suszarnia pracuje w pełni automatycznie i nie wymaga ręcznej ingerencji. W razie potrzeby może być monitorowana zdalnie. Pozwala uzyskać różne produkty końcowe w zależności od wsadu i stosowanych technik.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Obniżenie kosztów energii elektrycznej
  • Nie wymaga wstępnej obróbki podawanego odpadu pofermentacyjnego
  • Niski koszt utrzymania
  • Całkowicie zautomatyzowana praca, brak kosztów obsługi ręcznej
  • Niska emisja pyłów dzięki niskiej prędkości

Dorset GM (Green Machines) is specialized in designing and manufacturing solutions for processing organic waste.

Nazwa pliku Rodzaj pliku Rozmiar pliku
GM-EN-Dorset-Drying-System.pdf application/pdf 0.54 MB