Suszarnia fluidalna o pracy ciągłej

W suszarni fluidalnej wytworzenie złoża w stanie fluidyzacji następuje przez pionowy przepływ gazu od dołu ku górze. Efekt ten jest wzmacniany przez ruch mechaniczny komory suszarni. W ten sposób następuje intensywne mieszanie produktu z gazem, które gwarantuje wysoką wymianę ciepła i optymalną prędkość procesów fizycznych.

Energooszczędne suszenie za pomocą suszarni fluidalnej w cyklu ciągłym

Suszarnie fluidalne Ventilex stanowią zastosowanie najnowocześniejszych osiągnięć technologii fluidalnych do prowadzenia procesów o wysokiej wydajności. Poprzez połączenie właściwej prędkości przepływu gazu i ruchu mechanicznego można przetwarzać produkty sypkie o szerokim zakresie wielkości cząstek wytwarzając przy tym znikome ilości pyłów.

Suszarnia fluidalna umożliwia przeprowadzenie procesów dla szerokiej gamy produktów (np. suszenie piasku i innych produktów) i przy dosyć długich czasach przebywania dochodzących w zależności od danej maszyny nawet do dwóch godzin. Suszarnie fluidalne marki Ventilex mogą pracować przy temperaturach od –15ºC do 600ºC, a prędkość przepływu gazu może wynosić od 0,2 do 3 m/s.

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKA

  • Możliwość pracy z szerokim wyborem produktów
  • Idealny przepływ tłokowy
  • Przetwarzanie produktów sypkich o szerokim zakresie wielkości ziaren
  • Instalacja CIP
  • Spełnia wymogi higieniczne FDA/USDA-GMP

Ventilex produkuje najwyższej jakości suszarnie fluidalne/chłodnice, suszarnie taśmowe, osuszacze powietrza, suszarnie Flash, filtry powietrza Jet-Bag, oraz urządzenia do sterylizacji proszków za pomocą pary. Urządzenia są wykonywane na zamówienie i zaprojektowane w celu spełnienia najwyższych standardów produkcji. Ventilex oferuje sprzęt dla przemysłu spożywczego, chemicznego, farmaceutycznego. Posiadając własny dział projektowania i produkcji Ventilex ma niezbędny personel, aby uczynić procesy suszenia, chłodzenia lub sterylizacji parowej łatwymi i efektywnymi. Urządzenia Ventilex są wytrzymałe zaprojektowane na kilkadziesiąt lat pracy w trybie 24 / 7 bez konieczności większych konserwacji.